Menu

Vatanım Sensin Dizisinin Konusu Nedir?

vatanim-sensin-dizisinin-konusu
Vatanım Sensin Dizisinin Konusu Nedir Başrol Oyuncuları Kimler?
Başrollerini Halit Ergenç ve Bergüzar Korel’in paylaştıkları Vatanım Sensin dizisi, yayınlandığı ilk andan itibaren yakalamış olduğu izleyici sayısı ile en çok izlenen yapımlar arasında kendisine yer bulmayı başarmış görünüyor.

Öyle ki diğer televizyon kanallarının aynı saatte yayına koydukları son derece iddialı programlara karşılık yayınlanan ilk iki bölümü ile onları geride bırakmayı başardı. Usta yönetmenler Yağmur ve Durul Taylan kardeşlerin yönettikleri dizi, tıpkı bir sinema havasında izleyicilere sunulmasının yanı sıra etkileyici sahneleri ve senaryosu ile izleyenlerde büyük bir etki bırakmayı başarıyor.

Usta oyuncular Halit Ergenç ve Bergüzar Korel’in başrollerini paylaştıkları dizi Osmanlı Devletinin son zamanlarını konu alırken ihanete uğrayan ve sırtından vurulan bir Osmanlı Subayının Yunan kuvvetlerinin eline geçmesi ile şekilleniyor. Sırtından vurulmasının kendi ülkesine karşı bir kin doğurduğu hissine kapılan Yunan komutanlarının ordularında yer verdikleri Osmanlı Subayı Cevdet yıllar sonra ülkesine İzmir İşgali sıralarında bir Yunan Subayı olarak dönüyor.

Beklenmedik bir şekilde ailesi ile burada karşılaşan Cevdet kendisinin artık Yunan Subayı olduğuna inanılmasını istiyor ve bunun için ailesini kaybetmeyi bile göze alıyor. Lakin Cevdet’in bu davranışları, aslında kendisinin Yunan Subayı olmasından değil de Türk İstihbaratının kendisini direktifleri ile gerçekleştirilmesi dizinin senaryosunda son derece başarılı bir şekilde kurgulanıyor.

Vatanım Sensin Dizisi Ne Zaman Yayınlanıyor

Vatanım Sensin dizisi hep Perşembe saat 20.00 de Kanal D’de ekranlara geliyor.

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain