Menu

Vatanım Sensin Dizisinde Yaşanan Olaylar Gerçek mi?

vatanim-sensin-dizisi-olaylari
Kurtuluş savaşı sıralarında yaşanan olayları farklı bir bakış açısından anlatırken, bir Osmanlı Subayının bu olaylar yaşanırken başından geçenleri harmanlayan başarılı bir senaryosu ve dikkat çekici hikayesi ile Vatanım Sensin, yayınlandığı ilk bölümünden itibaren ülke gündemindeki yerini koruyor.Bir Osmanlı Subayının aile ilişkilerini anlatan hikâye önce Selanik’te başlıyor.

Ardından istenmeyen bir olay karşısında Selanik’i terk edip İzmir’e gelmek zorunda kalan ailenin yolları o an görevde olan Binbaşı Cevdet ile ayrılıyor.

Görevi esnasında ihanete uğrayıp sırtından vurulan Cevdet, yıllarca Yunan hapishanelerinde işkence ve kötü muamele gördükten sonra bir Yunan subayı tarafından tanınarak yanına alınıyor.

Kendisini Yunanlara artık bir Osmanlı düşmanı olarak tanıtan Cevdet bu şekilde Yunan ordusunda görev yapmaya başlıyor. Ardından Yunan ordusunun İzmir’i işgali sırasında beklenmedik bir şekilde ailesi ile karşılaşan Cevdet kendisini amansız bir çelişkinin içerisinde buluyor.

Peki, Neden Bu Şekilde Davranmak Zorunda?

Asıl hikâye ise burada başlıyor. Herkes Cevdet’in Osmanlı Düşmanı olduğuna inanırken ve Cevdet de bunun için elinden geleni yaparken aslında Osmanlı İstihbaratı ile iletişim içinde bulunuyor.

Bu durumun belli olmaması için çok sevdiği ailesinden bile feragat etmek durumunda kalan Cevdet, etkileyici bir şekilde işlenen senaryoda son derece zor bir ikilem içerisi de yaşamını sürdürüyor.

Vatanım Sensin Dizisinde Yaşanan Olaylar Gerçek mi?

Yaşanan ve dizide işlenen olayların geçtiği zaman göz önüne alınırsa, o zamanda yaşanan olayların gerçekliği aşikar. Bunun yanı sıra aile ilişkilerinin senaryoya eklendiği kısımlar ise dizi senaristlerinin harmanladığı bir olgu olarak karşımıza çıkıyor.

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain