Menu

Ünlüler Survivor 2017 Serhat Akın Kimdir?


Eski fenerbahça futbolcusu serhat akın ünlüler 2017 survivor yarışmasında
Eski futbolcu Serhat Akın 1981 yılında Almanya’da dünyaya geldi. Çok küçük yaşlarda futbolla tanıştı Almanya’da. İlkokul yaşlarında Almanya Karlsruher futbol takımının alt yapısında başlayan profesyonellik hayatının ilk adımları bu takımda 2000 yılına kadar devam etti.

Hızı ve tekniği ile 2000 yılında Fenerbahçe’nin dikkatini çeken eski futbolcu Türkiye’de de Fenerbahçe’de top koşturmaya başladı.

Oynadığı futbolla Milli takımında vazgeçilmez oyuncuları arasında oldu bir dönem. Futbol hayatı ve özel hayatıyla da bir dönem gündem olan oyuncunun profesyonellik yaşamı inişli çıkışlı geçti.

Fenerbahçe’de Kadıköy Boğası Oldu

Fenerbahçe Spor Kulübüne 5 sene hizmet veren oyuncu Kadıköy’de attığı gollerden sonra Kadıköy Boğası lakabını almıştır.

Fenerbahçe’den sonra Belçika’nın yolunu tutan Serhat Akın aradığını orada bulamamıştır. Onu çok iyi tanıyan Daum’un çalıştırdığı Köln’e kiralık giden Serhat Akın sakatlıklar ve kariyerinden ki düşüş nedeniyle burada da tutunamadı.

Serhat Akın İçin Düşüş Dönemi

Belçika macerasından sonra Türkiye’ye dönme kararı alan oyuncu Beşiktaş’la adı anılsa da bu transfer hiç gerçekleşmedi.

Kocaeli ve Konya Spor kulüplerinde de oynayan fakat bir türlü eski temposunu yakalayamayan oyuncu Futbola başladığı kulübe ve ülkesi Almanya’ya geri döndü.

Serhat Akın ilerleyen yaşı sürekli geçirdiği sakatlıklar nedeniyle en sonunda alt lig takımlarından Turgutlu Spor ve Denizli Spor macerasına atılmış bir türlü olmamıştır.

Almanya’da Futbolu bıraktı

Almanya’nın 4. Lig takımlarından birine transfer olan Serhat Akın profesyonel futbol hayatına burada son verdi.

 

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain