Menu

Ünlüler Survivor 2017 Sedat Kapurtu (Çılgın Sedat) Kimdir?


Şarkıcı ve sportif kişiliğiyle sedat karputlu (çılgın sedat) ünlüler 2017 survivor yarışmasında
1973 yılında İstanbul’da doğan ünlü şarkıcı aslen Sivaslıdır. Asıl adı Sedat Kapurtu olan sanatçı öncelikle futbola yönelmiş ancak sonradan müzisyenliği meslek olarak benimsemiştir. Oldukça fazla sayıda hayrana sahip olan şarkıcı,

Müzikle İlişkisi

Müziğe ilk olarak Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde aldığı eğitimle giren sanatçı, daha sonra müzikten kopamamıştır.

Bu eğitimin ardından şan eğitimi alan şarkıcının müzikal yetenekleri dışında spora olan tutkusu da etrafındakiler tarafından bilinmekte ve takdir edilmektedir.

Şarkıcı, bateri, kanun, klavye, bağlama ve davul gibi çok sayıda enstrüman çalmıştır. Müzikle ilişkisini hiç koparmayan sanatçı, 2000 2002 2005 ve 2007 yıllarında birer albüm çıkartmıştır.

İlk albümünün satış rakamlarının yüksek olması sanatçıyı sonraki albümlerini yapabilmesi için teşvik etmiştir.

Kişisel Bilgiler

Çılgın Sedat olarak bilinen Sedat Kapurtu evlidir. Özlem Kapurtu ile gözlerden uzak, sade bir hayat yaşayan şarkıcı kahverengi gözlüdür.

Boyu 1 metre 70 cm olan sanatçının kilosu ise 74’tür. Koç burcu olan sanatçı katıldığı çok sayıda televizyon programı ve yaptığı albümlerle adından söz ettirmeye devam etmektedir.

Savunma sporlarından kickbox ve karate ile ilgilenen Çılgın Sedat sağlığına önem vermektedir. 2008 yılından 2011 yılına kadar profesyonel şekilde futbol oynamıştır.

Zeytinburnu spor takımının kadrosunda yer alan sanatçı 3 senenin sonunda futbola devam etmeme kararı almıştır. 2016 yılında sanatçı tarafından açılan gece kulübü tamamen yanmıştı. Zor günler yaşayan Çılgın Sedat toparlanmaya çalıştığını söyledi.

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain