Menu

Ünlüler Survivor 2017 Şahika Ercümen Kimdir?


Sualtı Sporları Milli Takım sporcusu Şahika Ercümen ünlüler 2017 survivor yarışmasında
16 Ocak 1985 tarihinde Çanakkale’de dünyaya gelen ünlü sporcu ülkemizi gururlandırmaya devam etmektedir. Su altı hokeyi oyuncusu ve serbest dalış rekortmeni olan ünlü sporcunun kariyeri başarılarla dolu.

Ailesinin ve ülkesinin göğsünü kabartan genç sporcu, çok sayıda mesleğin sahibi. Serbest dalış alanında Türkiye rekorunu ve paletsiz dalış dalında da dünya rekorunu kırmış olan sporcu son dönemlerde elde ettiği başarılarla adından söz ettirmeye devam ediyor.

Eğitim Hayatı

Şahika Ercümen ilk ve orta öğrenimini doğduğu ve büyüdüğü şehir olan Çanakkale’de tamamlamıştır.

Burada aldığı eğitimlerden sonra beslenme ve diyetetik bölümünde okumak istediğini anlayan başarılı sporcu Ankara’da bulunan Başken Üniversitesi Beslenme Ve Diyetetik Bölümüne girmiştir.

Lisans eğitimini başarılı bir şekilde tamamlamış ve ardından aynı üniversitede aynı bölümde yüksek lisans eğitimi almaya başlamıştır.

Eğitim hayatı boyunca yüzme ve pek çok farklı su sporuyla ilgilenen sporcu şu ana dek 100’ün üzerinde madalya kazanmış ve pek çok Türkiye rekoruna imza atmıştır.Böylece genç sporcunun başarılarının tesadüfî olmadığı da kanıtlanmaktadır.

Kişisel Bilgiler

31 yaşında olmasına rağmen büyük başarılara imza atmış olan genç sporcu evlidir. Oğlak burcu olan sporcunun boyu 1 metre 64 santimetredir.

Uluslararası Serbest Dalış Eğitmeni Lisansına sahip olan sporcu, yer aldığı sosyal sorumluluk projeleri sayesinde basında kendine geniş bir yer bulmaktadır.

Şehitler anısına denizaltına bıraktığı çelenkle de gündeme gelen sporcu eğitim vermeye devam etmektedir.

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain