Menu

Ünlüler Survivor 2017 Pınar Saka Kimdir?


Milli Sporcumuz pınar saka ünlüler 2017 survivor yarışmasında
Pınar Saka 5 Kasım 1985 yılında dünyaya gelmiştir. 163 cm boyunda ve 54 kiloya sahip fit bir sporcudur. Pınar Saka 32 yaşında olup kendisi akrep burcudur. Eğitimini Nebraska Üniversitesinde görmüştür.

Uluslararası İşletme ve Pazarlama bölümünden başarıyla mezun olduktan sonra Türkiye’ye gelmiştir. Burada Boğaziçi Üniversitesinde yüksek lisansını da başarılı olarak tamamlamıştır.

Eğitim kariyeri oldukça takdir edilmiştir. Eğitimini tamamladıktan sonra tamamen farklı bir alana yönelip sporcu ve bayan atlet olarak yoluna devam etmiştir.

Pınar Saka, küçük yaşlardan itibaren sporla ilgilenmeyi hep sevmiştir. Ancak eğitim hayatının başarılı olmasıyla spor alanında uzun yıllar faaliyet gösterememiştir.

Pınar Saka’nın Başarıları ve Kariyer Hayatı

Pınar Saka, 2009 yılı içerisinde ABD’de düzenlenen NCAA tarafından yılın atleti unvanına sahip olmuştur. Bu seçimlerden sonra Türkiye’yi temsil etmeye kara vermiştir.

Kısa mesafe koşuculuk alanında ülkemizi temsil etmekte olup birçok kez başarılı bir performans sergilemiştir. Saka düzenlenen yarışmaların birçoğuna katılmıştır.

İlk başlarda amatör olarak yola koyulan ve bu yolda hiç yılmadan devam eden bir koşucudur. Saka 2005 yılında düzenlenen Akdeniz Oyunlarında Türkiye’yi temsil etmiştir ve 400 metre kategorisinde bronz madalyayı kazanmıştır.

Yine aynı yarışmada 4×400 metre bayrak kategorisinde de bronz madalyanın sahibi olmuştur. Başarılı atlet ülkemizi kısa mesafe koşu alanında onurlandırmaktadır.

Son olarak Acun Ilıcalı’nın yarışma programına katılımda bulunmuştur. Bu sene de ekranlarda keyifle izleyeceğimiz bir atlettir.

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain