Menu

Ünlüler Survivor 2017 İlhan Mansız Kimdir?


Eski futbolcu ilhan mansız ünlüler 2017 survivor yarışmasında
10 Ağustos 1975 Almanya doğumlu ve bir çocuk babasıdır. Almanya’da geçim sıkıntısı yaşayan bir ailenin çocuğu olarak yaşayan 35 yaşında olan İlhan Mansız’ın annesi, terzi babası ise fabrika işçisidir.

Uzun zaman Almanya’da yaşayan İlhan Mansız asıl memleketi olan Eskişehir’e dönerek 9 yaşında sonra 4 yıl bu şehirde ikamet etti.

4 yıl Eskişehir’de yaşayan İlhan Mansız, ailesinin Almanya’da bulunması ile Almanya’ya geri dönmüştür. Ünlü futbolcunun kardeşi Erman Mansız’ın da Alman takımı Köln’ün genç kadrosunda yer aldığı bilinmektedir.

Futbol Kariyeri!

SV Lenzfried, FC Kempten, FC Augsburg gibi takımlarının altyapılarında futbol oynayan İlhan Mansız, attığı goller ve yüksek performansı ile dikkat çeken bir oyuncu olmuştur.

FC Augsburg takımında Avrupa gençler şampiyonu oldu. 1994’te Alman Gençler Kupası ile FC Köln’e transfer olan ünlü futbolcu, ilk profesyonel futbolculuk deneyimini kazanarak para ile mesleğini icra eder hale gelmiştir. Babasının isteği ile Köln takımından ayrılan futbolcu 20 yaşında Türkiye’ye dönmüştür.,

Türkiye’de ilk yıllar ve Türk futbol kariyeri!

Ailesinin isteği ile Türkiye’ye gelen İlhan Mansız’ın Türk futbol takımı ile tanışması Gençlerbirliği ile iki yıllık sözleşme yaptığı zaman başlamıştır.

17 Eylül tarihinde Altay-Beşiktaş karşılaşması ile Türkiye’deki ilk futbol maçına çıkmıştır. Gençlerbirliği’nden sonra Kuşadası sporda oynayan ünlü futbolcu kariyerinin alt yapısını oluşurdu.

Türkiye’de zaman zaman uyum sorunları yaşayan futbolcu Samsunspor’a transfer oldu.

Samsun sporda 3 sezon başarı gösteren futbolcu Beşiktaşlı yöneticiler tarafından keşfedilerek, futbol kariyerine Beşiktaş takımda devam etti.

Beşiktaş ile ilk maçında Trabzon karşısına çıktı. 2001-2002 yılında Arif Erdem ile birlikte gol kralı oldu.

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain