Menu

Umuda Kelepçe Vurulmaz Fırat’ın Annesi Kim

Son günlerin gözde dizileri arasında yer alan Umuda Kelepçe vurulmaz adlı dizinin konusu kadar oyuncuları ile de göz doldurduğu görülmektedir. 03/11/2016 tarihinde yayın hayatına başlayan dizide pek çok tanıdık sima yer almaktadır.

Lise çağında farklı şehir ve hayatlardan suç işlemiş 7 tane mahkum ve ailelerini konu alan dizide yeni bir proje ile okula yeniden başlayan bu gençlerin yaşam tarzları ve çıkar çatışmalarını göz önüne sermektedir.

Dizi de Mert Yazıcıoğlu’nun canlandırdığı Fırat karakteri ile Annesi Güler hanımı canlandıran deneyimli oyuncu Özlem Başkaya 1975 yılında İzmir’ de Dünya’ya gelmiş olup Ankara Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur.

Birçok diziden aşina olduğumuz güzel oyuncu;

2001 yılında Baba Ocağı dizinden ardından Hayat Türküsü Güler karakteri ile yer almış,2008 yılında Gece Seslerinde Ziynet Pekcan karakteri ile oyunculuğa devam etmiştir. Ayrıca Benim için üzülme ve gibi dizilerde de yer almıştır.

İzmir Şehir tiyatroları oyuncusu olan oyuncu dizide oynadığı Güler karakteri ile de göz doldurmaktadır. Tiyatro oyunları arasında yer alan Henry ve Alice’in gizli yaşamı adlı oyundaki rolü ile 2.Sadri Alışık Anadolu oyuncu ödülleri kapsamında yılın en başarılı kadın oyuncusu ödülünü almıştır.

Oyuncu 2012 yılından bu yana Art Academy İzmir’de öğretmenlik yapmaktadır. Hem dizi oyunculuğu, hem Tiyatro’daki başarının yanı sıra öğretmenlik gibi bir mesleği devam ettiren güzel oyuncu sayesinde gerek tiyatro gerek se sizi sektöründe pek çok yeni oyuncu göreceğiz sanırım.

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain