Menu

Tuba Büyüküstün Kimdir / Cesur ve Güzel Dizisi Sühan


Cesur ve Güzel Dizisi Sühan Gerçek Adı
Tuba Büyüküstün, ailesi Erzurumlu olmasına rağmen 5 Temmuz 1982 İstanbul doğumludur. Son günlerin en çok izlenen dizisi Cesur ve Güzel’de başrolde rol almaktadır.

Cesur ve Güzel dizisi Sühan rolüyle karşımıza çıkan Tuba Büyüküstün, giyim tarzı, güzelliği ve oyunculuğu ile yine dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Küçük bir kasaba olan Korludağ kasabasının neredeyse sahibi olan Tahsin Korludağ’ın biricik kızı, en değer verdiği kişi olarak karşımıza çıkar.

Cesur isimli gizemli gencin kasabaya gelmesi ile işler karışırken, Cesur geldiği gün Sühan’ı ölümden kurtarır ve Sühan’ı kendine âşık eder.

Cesur’un bir şeyler sakladığını düşünen Sühan ise Cesur’u araştırırken tüm sırları ortaya döker. Cesur’un babasından kendi babasının intikamını almak için geldiğini öğrenen Sühan, aşkından vazgeçemez.

Tuba Büyüküstün Kimdir?

35 yaşındaki güzel oyuncunun ilk ismi Hatice’dir. İstanbul Özel Doğuş Okulları’ndan mezun olduktan sonra Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Dekorları ve Kostüm Tasarımı bölümünden mezun olmuştur.

Üniversite de okurken reklam filmlerinde oynayan Tuba Büyüküstün, oyunculuğa yönetmen Tomris Giritlioğlu sayesinde başlamıştır.

Sırbistan Karadağ Cumhuriyeti Uluslararası TV Festival Bar’da 2004 yılında en iyi kadın oyuncu rolüne layık bulunmuştur.

İlk evliliğini 2005 yılında Bülent İnal ile yapan güzel oyuncu 2007 yılında boşanmıştır. Yine kendisi gibi oyuncu olan Onur Saylak ile 28 Temmuz 2011’de Paris’te evlenmiş ve 19 Ocak 2012’de Toprak ve Maya ismini koydukları ikiz kız bebekleri dünyaya getirdi.

Nebahat Çehre, Aytaç Arman gibi sanatçılarla rol alan Tuba Büyüküstün, seyircisinden her zaman tam not almıştır. Reklam filmleri ile başlayan hayatı birçok dizi ve sinema filmi ile devam etmektedir.

2014 yılında oynadığı dizi ile İhracatın Yıldızları ödülünü alan oyuncu, yine aynı dizideki rolü ile 14. Uluslararası Giuseppe Sciacca Ödüllerinde en iyi kadın oyuncu ödülüne layık bulunmuştur.

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain