Menu

TSK 30 Bin Sözleşmeli Er Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak? Şartlar Neler?

tsk-30-bin-sozlesmeli-er
Ülkemizde ortaya çıkan son darbe teşebbüsü ile birlikte ülke sınırlarımızda ortaya çıkan iç savaş, ülke içinde meydana gelen terör olaylarında ortaya çıkan ihtiyaç doğrultusunda Türk Silahlı Kuvvetleri yeni bir alım yayınlamıştır.

Son zamanlarda ortaya çıkan ihtiyaç doğrultusunda Türk Silahlı Kuvvetleri Sözleşmeli Er alımı için ilana çıkmıştır. Bu alım şartlarının beyan edilmesi ile birlikte toplam 30 Bin Sözleşmeli Er Türk silahlı Kuvvetleri bünyesinde görev alabilecektir. Bu sayının yanında alım şartları da belirlenmiştir.

Sözleşmeli Er Olabilme Şartları

Öncelikle bu başvuruda bulunan kişilerin Türkiye Cumhuriyet vatandaşı olması gerekmektedir. Eğitim seviyesi olarak en az ilköğretim mezunu olma şartı aranmaktadır.

Bunun yanında yurt dışından denklik olarak kabul edilen öğrenim programlarından birini bitirmek. Askerliğini tamamlamak ve başvuru zamanında 25 yaşından büyük olmamak şartı aranmaktadır.

Sözleşmeli Er Ne İş Yapar?

Türk Silahlı Kuvvetleri İç Hizmet Kanununda yer alan 2111 sayılı kanunda yer alan görevleri tatbik etmek için alım yapılmaktadır. Bu alımlarda görev alan kişiler bu kanunda belirtilen tüm iş ve işlemleri yapmaktadırlar. Bu kişilerin kadro değerleri gereğince ülkenin çeşitli noktalarında görevlendirilmeleri yapılmaktadır.

Ülkemizin terör olaylarının yaşandığı merkezlere yakınlığı ve ülkemizde süren terör operasyonlarında diğer birimler ile entegre bir şekilde iş ve işlemler yapmaktadırlar. Ülkemizin korunması, sınır güvenliği ve güvenliğin sağlanması için Türk Silahlı Kuvvetleri görevlidir.

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain