Menu

Tilbe Saran Kimdir / Cesur ve Güzel Dizisi Fügen


Cesur ve Güzel Dizisi Fügen Hanım
Ekranların sevilen dizisi Cesur ve Güzel, kadrosunda birçok başarılı oyuncuyu bulundurarak açık ara başarı kazanıyor.

Hikayesindeki gizemlerle izleyiciyi ekrana kilitleyen dizide, Tilbe Saran, Fügen karakterine hayat veriyor.

Dizinin baş rollerinden olan, Kıvanç Tatlıtuğ’nun hayat verdiği Cesur karakterinin ailesine dair gizemler her bölümde yavaş yavaş çözülüyor.

Bu gizemlerin çözüleceği noktalardan bir tanesi de Cesur karakterinin annesi olan Fügen karakteri.

Cesur karakteri ile olan iletişimlerine tanık olduğumuz Fügen, ilerleyen bölümlerde daha etkin bir hal alacak gibi görünüyor.

Cesur karakterinin ailesi hakkında var olan gizemler çözüldükçe ve Cesur amacına yaklaştıkça, Fügen karakterini daha sıklıkla görmemiz mümkün olacaktır.

Tilbe Saran Kimdir?

Tilbe Saran, 1961 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Saint Benoit Fransız Lisesi’nden mezun olmuştur ve sonrasında öncelikle İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü’nü bitirmiştir.

Ardından yine İstanbul Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nü okuyarak mezun olmuştur. Tilbe Saran; tiyatro oyunculuğunun yanı sıra, sinema filmlerinde ve çok sayıda televizyon dizisinde rol almıştır.

Ayrıca seslendirme sanatçısı olarak da çalışmaktadır. Birçok önemli tiyatronun bünyesinde, önemli oyunlarda oynamıştır.

Diğer yandan 1995 yılında Aksanat Prodüksiyon Tiyatrosu’nu kurmuştur. Sanatını her alanda icra eden sanatçı, yeni sanatçıların da yetişmesi konusunda sorumluluk hissederek, eğitmenlik de yapmaktadır.

Kendisi yıllar içinde, birçok dalda çeşitli önemli ödüllere layık görülmüştür. Boyu 1.66 cm. olan oyuncunun kilosu 65 kg’dır. Yeşil gözlü oyuncunun burcu Boğa’dır.

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain