Menu

Taner Turan Kimdir / Ölene Kadar Dizisi Halil


ATV ekranlarında yeni yayına giren dizilerden bir tanesi olan Ölene Kadar adlı dizi kısa sürede seyircinin beğenisini kazandı. Dizide birbirinden deneyimli ve başarılı oyuncuların rol alması dizinin kısa sürede başarıya ulaşmasında etkili oldu.

Taner Turan’da bu deneyimli kadronun bir parçasıdır. Taner Turan, Ölene Kadar adlı dizide Halil karakterine can veriyor.

Taner Turan gerçek hayatta kimdir?

Taner Turan 17 Aralık 1968 yılında İzmit’te dünyaya geldi. Çocukluk yılları İzmit’te geçen Taner Turan İlkokulu İzmit’te bir köy okulunda, ortaokulu ise Mimar Sinan Ortaokulunda okudu.

Ortaokuldan sonra liseye başlayan Taner Turan lise hayatında bazı sorunlar yaşadı. İlk olarak İzmit’te İzmit lisesine kayıt olan başarılı oyuncu ailevi nedenlerden dolayı Ankara’ya yerleşmek zorunda kaldı ve lise hayatına Ankara’daki Deneme lisesinde devam etmeye başladı.

Ama Taner Turan yeni okuluna alışamadı ve sorunlar yaşayınca tekrar İzmit’e geri dönmek zorunda kaldı ve liseyi İzmit’te bitirdi.

Ardından tekrar Ankara’ya dönüş yapan Taner Turan burada amatör olarak tiyatro ile ilgilendi.

Daha sonra oyunculuk üzerine eğitim almaya karar veren Taner Turan Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Ana Sanat Dalı Oyunculuk Bölümünü okudu.

Taner Turan’ın fiziksel özellikleri ve karakteri:

Taner Turan 1.70 cm boyunda ve 85 kilo ağırlığındadır. Yay burcu olan usta oyuncu kahverengi gözlere sahiptir. Başarılı oyuncunun en büyük hobisi tiyatro izlemek ve tiyatro oyunlarında oynamaktır.

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain