Menu

Tamer Levent Kimdir / Cesur ve Güzel Dizisi Tahsin


Cesur Ve Güzel dizisinde zalim bir baba, acımasız bir iş adamı Tahsin Korludağ. Geçmişi karanlık olan Tahsin Korludağ’0da imparatorluğu korumak, ailesinden sırlarını saklamak için her şeyi göze alır. Güçlüdür, serttir büyük bir imparatorluk kurmuştur.

Bunun için büyük bedeller ödetmiştir suçsuz insanlara. Tamer Levent’in devleşen oyunculuğu ile Tahsin karakteri, korkutucu bir karakter de olsa yaptıkları şeylerle yüzleri de gülümsetiyor. Ailesiz büyüyen biri olarak Tahsin’in tek istediği büyük ve güçlü bir ailedir.

Usta Tiyatrocu Tamer Levent Kimdir?

İzmirli oyuncu hâkim bir baba ile tasarımları ile dikkatleri çeken başarılı bir annenin çocuğu olarak 1950 yılında doğdu.

Eğitim hayatının çoğunu İzmir’de geçiren Levent Kolej eğitimi aldı. Evliliğini TRT 2’de çalışan bir Bayan Seyhan Hanımla yaptı. İki çocuğu olan Tamer Levent Tam bir tiyatro aşığıdır.

Tamer Levent ve Sanat hayatı 

Ankara Konservatuarından mezun ustalardan olan Levent, Akademik kariyeri de, iş hayatıyla götürenlerden.

1977 yılından beri birçok tiyatro oyununda boy gösteren sanatçı yöneticilik görevlerinde de bulunmuştur devlet tiyatrolarında.

Oyunculuğu kadar yönetmenliği de usta olan oyuncunun başında olduğu oyunlar başta Rusya olmak üzere birçok ülkede sahnelendi.

Devlet sanatçısı olan ve yönetmen olarak hala listede olan oyuncu tiyatronun gelişmesi için birçok projenin kurucuları arasındadır.

En büyük sosyal çalışmalarından biri Sanata Evet Türkiye çapında tiyatroya hak ettiği yere getirmek için yapılan bir çalışmadır ve Tamer Levent kurucuları arasındadır.

 

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain