Menu

Şükrü Türen Kimdir / Anne Dizisi Arfi


Şükrü Türen, İstanbul doğumlu ve 57 yaşındadır. Bu sezon karşımıza başrollerini Cansu Dere ve Vahide Gördüm ‘ün oynadığı ve Türkiye’nin konuştuğu, herkesi ağlatan Anne dizisi Arif rolünde karşımıza çıkar.

Evlatlık olan Zeynep’in hapisten çıkan gerçek annesi Gönül, hapisteki arkadaşının dükkanını açar ve orda yaşamaya başlar.

Her şeye sıfırdan başlayan Gönül’ün yan dükkan komşusu Arif Bey ise çok yardımsever bir insandır. Eski müfettiş olan Arif Bey’in beyaz eşya dükkanı vardır.

Gönül Hanım’ın ne zaman yardıma ihtiyacı olsa Arif Bey hemen yardımcı olur. Çok yardımsever bir kişiyi canlandıran Şükrü Türen, bazen de gereksiz ısrarları ile Gönül Hanım’ı zor duruma düşürüyor.

Şükrü Türen Kimdir? 

Şükrü Türen, 29 Mayıs 1959 doğumludur. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümü mezunudur.

Pek çok dizi ve film de yer alan Şükrü Türen, İstanbul Şehir Tiyatrolarında yönetmen ve oyuncu olarak çalışmaya devam ediyor.

Dünyada bir ilke imza atarak Shakespeare’in Othello oyununu gerçek mekanı Othello Kalesin’de, yine Ağrı Dağı Efsanesi operasını gerçek mekanı olan Ağrı-Doğu Beyazıt İshak Paşa Sarayı’nda yöneterek bir ilke imza atmıştır.

Bunların yanı sıra daha birçok dünya klasiğini tiyatro sahnesine taşımıştır. 2001 yılında Afife Jale Tiyatro Ödüllerinde En iyi oyuncu ödülüne layık bulunurken, 2007-2009 yıllarında jüri üyeliği yapmıştır.

ITI Uluslararası Tiyatro Enstitüsü Türkiye Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır. Ayrıca birer yıl İstanbul Büyükşehir ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarında genel sanat yönetmenliği yapmıştır.

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain