Menu

Sezin Akbaşoğulları Kimdir / Cesur ve Güzel Dizisi Cahide


İkinci haftasında en çok izlenen diziler arasında bulunan ve Tuba Büyük üstün ile Kıvanç Tatlıtuğ’un başrollerini oynadığı Cesur ve Güzel dizisindeki Sezin Akbaşoğulları Cahide rolünde oynuyor.

Küçük ve dingin bir kasaba olan Korludağ kasabasına, babasının intikamını almaya gelen yakışıklı ve gizemli olan Cesur’un hikayesinin anlatıldığı dizide, Tahsin Korlu Dağ’ın biricik oğlunun biricik karısı rolünde karşımıza çıkar.

Her şeye sahip olan Cahide’nin tek sıkıntısı çocuğunun olmamasıdır. Fakat kayınpederinin tek isteği ise tek oğlunun bir evlat dünyaya getirmesidir.

Bin bir türlü oyunla herkesi hamile kaldığına inandıran Cahide’nin yalanları her bölümde ayrı bir heyecan yaratmaktadır.

Sezin Akbaşoğulları Kimdir?

36 yaşındaki İzmir doğumlu güzel oyuncunun annesi öğretmen, babası ise subaydır. Tayinler sebebiyle birçok şehir ve ülkede yaşayan Sezin Akbaşoğulları, 13 yaşında oyuncu olmayı seçmiştir. İzmir Atatürk Lisesi’nden mezun olduktan sonra Bilkent Üniversitesi tiyatro bölümünü bitirmiştir. Oyunculuğa ise lisede oynanan “Yine Başladılar Şarkılarına” isimli oyunla başlamıştır. 2010 yılında oynadığı film ile 17.Adana Altın Koza En İyi Kadın Oyuncu Ödülünü Nergis Öztürk ile paylaşmıştır. Güzelliği ile de dikkat çeken Sezin Akbaşoğulları, birçok film ve dizi de baş rolde büyük oyuncularla rol aldığı gibi tiyatro çalışmaları da devam etmektedir. Bazı kısa filmlerde de yine başrol oyuncusu olarak rol almıştır. Yaptığı işlerin yanı sıra gelecekte de büyük işlere imza atacağa benziyor.

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain