Menu

Seda Akman Kimdir / Bu Şehir Arkandan Gelecek Dizisi Belgin


Bu Şehir Arkandan Gelecek Dizisi Belgin
Bu Şehir Arkandan Gelecek dizisinde başrolde ki Derin’in (Leyla Lydia Tuğutlu) annesi, Belgin’i Seda Akman canlandırıyor. Tekin Mirkelamoğlu’nun karısı olan Belgin’in kocasıyla olan ilişkisi sırlarla doludur.

Aralarında yıllarca sakladığı sır, Tekin’in babası ve ağabeyinin katili olmasıdır. Belgin bunu ilk günden beri bilmesine rağmen Tekin’i susarak ve onunla evlenerek korumuş, şirkette babası ve ağabeyin boşalan yerlerini başa geçerek Tekin doldurmuştur. Geçmişten gelen bu sırlar artık gün yüzüne çıkmaya başlayacak.

Seda Akman Biyografisi                        

Seda Akman, 13 Ocak 1978 tarihinde Kütahya’da doğmuştur. Babası işçi, annesi ev hanımıdır. 18 yaşına kadar Kütahya’da yaşayan Seda Akman liseyi Kütahya’da okumuştur.

1997 yılında Ankara’da Bilkent Üniversitesi’nde Diksiyon ve Oyunculuk alanında birkaç aylık kurs eğitimi almıştır. Televizyon ile ilk tanışması yine 1997 yılında sunuculukla başlamıştır.

Ankara’da yaşadığı sıralarda 1998 yılında Miss Palmolive seçilmiş, aynı yıl 23 ülkenin güzelinin katıldığı Miss Intercontinental yarışmasına katılmış ve dördüncü olmuştur.

Akabinde 1999 yılında Best Model of Turkey yarışmasında da Best Fotomodel seçilen Seda Akman yarışmadan sonra İstanbul’a yerleşmiştir. 2003 yılından itibaren de televizyon dizilerinde oyunculuk yapmaya başlamıştır.

Seda Akman Fiziksel Özellikleri

39 yaşındaki Seda Akman’ın boyu 1.74 cm, 64 kg ağırlığındadır. Oğlak burcudur.

Seda Akman Hobileri

Seda Akman’ın en yeni ve sevdiği hobisi, fotoğraf. Fotoğraf çekmek için dünyanın bakir yerlerini, farklı hayatları, farklı bir zaman algısıyla görmek için seyahat ediyor.

Fotoğraf çekerken içinde olduğu sosyal ortamı anlayıp, kendi hayatıyla karşılaştırıyor bunun sonucunda hayatında daha önce fark etmediği şeylerle yüzleşebiliyor. Hobi olarak çektiği fotoğrafları sosyal medyada paylaşıyor.

 

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain