Menu

Sarven Çankar Kimdir

Sarven Çankar Hakkında

Günümüzün genç ve aynı zamanda da yetenekli olan yazarları arasında yer alıyor. Kendisi 1989 yılında İstanbul’da doğmuş olan oyuncunun aynı zamanda da Bilgi Üniversitesi Sahne Sanatları Oyunculuk bölümünde de eğitimi halen devam etmektedir.

Kendisi aynı zamanda 1.74 boyunda ve 63 kilo ağırlığındadır. Sosyal hesaplarını Twitter ve Instagram olarak aktif olarak da kullanmaktadır.

Oynadığı dizideki rolü

Sarven Çankar, Umuda Kelepçe Vurulmaz dizisinde Mert karakteri ile karşımıza çıkmaktadır. Başka şehirler, başka hayatlar ve bunun yanında farklı suçları işlemiş olan yedi mahkum olan gencin hayatlarını anlatan dizide, Mert karakteri de son derece kendine güvenen ve aynı zamanda da farklı düşünceleri olan yakışıklı bir genç olarak karşımıza çıkıyor. Mert karakterine Sarven Çankar can vermektedir.

Eğitim Hayatı ve Kişisel Özellikleri

Sarven Çankar, oyuncu olarak halen kariyerine devam etmesine rağmen bir yandan da eğitim hayatına da devam eden oyuncular arasında yer alıyor.

Bugüne kadar birçok dizide de rol alan oyuncunun bir yandan da oyunculuk eğitimi aldığını da hemen eklemek gerekiyor. Kendisi 26 yaşında ve kariyerinin de henüz başında olmasına rağmen, rol konusunda başarısı, kariyeri ve mesleğine verdiği önem ile her zaman ön planda olmayı başarmış olan oyuncular arasında yer alıyor.

Bu yüzden de günümüzde de gerek yakışıklı olması ve gerek de oyunculuk konusunda deneyimli olması nedeni ile tercih edilen oyuncular arasındadır.

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain