Menu

Salih Kalyon Kimdir / Şevkat Yerimdar Dizisi Cevdet


Sinemanın yaşayan efsanelerinden Salih Kalyoncu sakin oyunculuğu ve ağır başlılığı ile hep saygı uyandırdı. Ünlü tiyatrocu sanat hayatında 40 yılı aştı. 1946 yılında Ağrı’da doğan ünlü oyuncu alaylı tabir edilen tiyatroculardan.

Eğitim hayatını ortaöğretimi bitirdikten sonra son buldu. 1964 yılında tiyatroyla tanışan oyuncu bu işe gönülden bağlı olduğunu her söyleşide dile getiriyor.

Şimdiye kadar dâhil olduğu birçok projeyle ödül olan Salih Kalyoncu çocuklar için yaptığı çalışmalarla beğenilen oyunculardan.

Sanat hayatı boyuncu ünlü oyuncu onlarca çocuk oyununa imza atmış senaryosundan, yönetmenliğine kadar her aşamasında yer almıştır.

Uzun süre sessiz kalıktan sonra büyük sanatçı Tolga Çevik ile televizyona yaptığı fraklı formattaki program ile tekrar gündeme gelmişti.

Burada gösterdiği performans çocuklardan yaşlılara kadar herkesin saygısını kazandı. Bu projeye başka işlerde çalışmak için son verdi.

En son televizyonda Salih Kalyoncu, sevenlerinin karşısına önce sinema perdesinde izlenmiş beğeni sonrası dizi olarak yayınlanacak Şefkat Yerimdar dizisiyle gelecek.

Salih Kalyoncudan Yepyeni Bir Karakter

Ekranlara tekrar dönen Salih Kalyoncu, dizide Şevket karakterine can verecek. Kızına çok bağlı bir karakteri canlandıran Kalyoncu’nun, Kızını dizinin başkarakteri Şefkat’e emanet ederek bütün olayların başlamasına neden olur.

Yurt dışından gelen kızına kıyamayan bir baba olan Şevket ( Salih Kalyoncu ) kızını en güvendiği insanlardan birine Şefkat’e emanet eder. Şefkat bu emaneti her şeye rağmen korumaya kararlıdır.

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain