Menu

Sağlık Bakanlığı 20 Bin Personel Alımı Şartları Açıklandı

saglik-bakanligi-personel-alimi
Sağlık Bakanlığı, tüm Türkiye’nin merakla beklediği o açıklamayı yaparak kamuoyuna duyurdu. Sağlık Bakanlığı 2017 yılına kadar 20.000 personel alımı yapacağını açıkladı. 20.000 personel alımının neredeyse yarısı hizmet alımı yöntemi ile olacak.

Son günlerde yaşanan FETÖ operasyonları ve Şehir Hastaneleri Projesi kapsamsında boşalan kadroların yerine ve yeni ihtiyaç olan kadrolara sağlık personeli alımları gerçekleştirilecek. Her 50 bin nüfusa bir Şehir Hastanesi projesi hayata geçirilmeye başlanırken büyük ölçüde personel açığı bulunmaktadır.

Sağlık Bakanlığı Personel Alım Şartları Nelerdir?

Sağlık Bakanlığı, 2016 yılında çeşitli pozisyonlar için çok sayıda personel alımına hazırlanıyor. Bu yıl içerisinde yapılacak olan yeni personel alımlarında KPSS şartı aranmıyor. Sağlık Bakanlığı’nın anlaşmalı olduğu firmalarla yapılacak ihalelerle 9 bin sağlık personeli alınacağının kesinleşmesinin ardından diğer personel ihtiyaçları ise farklı branşlardan alımlarla tamamlanacak.

Öncelikle temizlik görevlileri, veri elemanı personelleri, görüntüleme personelleri, biyomedikal personelleri, hemşire ve branş doktorlarının yanı sıra acil tıp teknisyenleri ve acil servis uzmanları da oldukça ihtiyaç duyulan sağlık personelleri arasındadır.

Hastanelerde mevcut personellerin iş yükünü azaltmak için de oldukça iyi bir çözüm olması beklenen personel alımları Kamu Hastaneler Birliği genel Sekreterliklerinden gerekli bilgiler alınarak yapılmaktadır.

Büyük bir personel açığının oluştuğu devlet hastanelerinde binlerce yeni personel alımıyla acil bir şekilde açık kadroların kapatılması amaçlanıyor. 2016-2017 Sağlık Bakanlığı personel alımlarımda KPSS şartı aranmayacağı Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından da onaylanan bir bilgidir.

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain