Menu

Rojda Demirer Kimdir / Adı Efsane Dizisi Seçil


Adı Efsane Dizisi Seçil
Kanal D’nin bu seneki en güçlü projelerinden Adı Efsane dizisinin şöhretli isimlerinden bir tanesi de Rojda Demirer. Dizide Seçil isimli bir karakteri başarıyla yansıtan oyuncu Tarık Aksoy isimli dizideki karakterin kaybettiği eşinin planlar yapan kız kardeşini canlandırıyor. Rojda Demirer farklı üslubu ile diziye renk katan oyunculardan.

Adı Efsane’de ki Seçil ( Rojda Demirer) Kimdir?    

Yıllardır televizyon ekranlarında olan Rojda Demirer 37 yaşında. 1980 doğumlu Rojda, Aslan burcu. 1.67 boyu olan oyuncunun kahverengi gözleri özellikle çok beğeniliyor.

Ankaralı olan Rojda Demirer’in tiyatro aşkı küçük yaşlarda başlıyor ve TRT’nin çocuklar ile ilgili programlarında seçmeleri kazanarak yer alıyor.

Büyüdüğünde de tiyatroya devam eden Rojda, Ankara’dan ayrılmıyor ve Hacettepe Üniversitesinde tiyatro okuyor.

Aslen Diyarbakırlı olan oyuncunun kökleri Kürt bir aşirete dayanmaktadır. Küçük yaşta ölen Babasının koyduğu isim olan Rojda Kürtçe Güneşin doğuşu demek.

Üniversiteyi bitirdikten sonra kadrolu olarak Trabzon’da çalışan Rojda kısa bir görev süresinden sonra burada ki görevinden ayrılıp televizyon dünyasına adım atmayı tercih etti.

Ünlüler dünyasına bir sinema filmiyle adımlarını atan Rojda Demirer ilk 2002 yılında Türken Şoray ile kameralara karşısında yer aldı.

Bu sinema deneyiminden sonra iyi işlere imza atan oyuncu birçok televizyon dizisinde yer aldı ve kendine geniş bir hayran kitlesi oluşturdu.

Söyleşilerinde zamana çok önem verdiği ve geç kalmaktan nefret ettiğini söyleyen Rojda Demirer’in ablasıyla işlettiği dükkanı var.

 

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain