Menu

Reha Özcan Kimdir / Adı Efsane Dizisi Hasan


Adı Efsane Dizisi Hasan
Ragıp Reha Özcan’ı Kanal D ekranlarında ocak ayında gösterime girecek olan ve her pazartesi ekrana gelecek dizide göreceğiz.

İzleyenleri şimdiden ekrana kilitlemeyi başaracak gibi duran dizide, hayattaki her şeyini kaybeden bir babanın kızlarını geri kazanmak için verdiği mücadeleyi konu almaktadır.

Adı Efsane dizisine sonradan katılacak olan Hasan karakterinin özelliklerinin ne olacağı henüz bilinmemekte ve izleyiciler tarafından merakla beklenmektedir.

Ragıp Reha Özcan Kimdir?

Ragıp Reha Özcan 5 Temmuz 1965 yılında Bingöl’de hayata gözlerini açtı. Şu anda 51 yaşında olan Reha Özcan 1.83 boyunda, 81 kilodur. Ve yengeç burcudur.

Orta öğretimini Kartal Anadolu Lisesinde okuduktan sonra üniversite eğitimini 1987 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde bitirdi.

Tiyatro hayatına profesyonel anlamda 1987’de Trabzon Devlet Tiyatrosu’na atanması ile başladı. 1992 – 1993 döneminde Antalya’ya taşındı.

Mesleğini Antalya Devlet Tiyatrosu’nda sürdürdü. Burada Akdeniz Üniversitesi’nin tiyatro kulübünde yönetmen olarak görev aldı.

Bunun yanında Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu’nda da yönetmenlik yaptı. Ve bundan sonraki yıllarda birçok devlet tiyatrosunda çalışmıştır. Ayrıca Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu’nda yönetmenlik yaptı.

2010 – 2011 döneminde oynadığı bir oyun ile tekrardan İstanbul Devlet Tiyatrosu’na tayin edildi. Ragıp Reha Özcan televizyon ve sinema filmlerinde rol aldı.

Oynadığı bir oyun birçok ödüle aday olarak gösterilmiş ve ödüle layık görüldü. Aynı zamanda kendisi gibi oyuncu olan Serhat Özcan’ın kardeşidir.

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain