Menu

Poyraz Karayel Zülfikar Replikleri

poyraz-karayel-zulfikar-replikleri-gorsel
Çok sayıda kişi tarafından yeni sezonun ilk bölümünün yayınlanması heyecanla beklenen dizi Poyraz Karayel’in kadrosunda yer alan ve Zülfikar karakterini canlandıran oyuncu Celil Nal çakar, bu dizi sayesinde hayran kitlesini artırmıştır.

Poyraz Karayel senaryosu bakımından tamamen bir dram türü olarak ele alınamaz. Dizi senaryosuna konu olan Poyraz karakterinin, Baba karakterinin yanında görülen kişilerin, Zülfikar karakterinin ve Poyraz’la büyük bir aşk yaşayan Ayşegül karakterinin bazı replikleri dizinin mizahla harmanlanan bir dizi olduğunu kanıtlamaktadır.

Komik ve düşündürücü replikler

Zülfikar karakteri için senaristler tarafından yazılmış olan bazı replikler güldürürken düşündürmektedir. Yılbaşı kutlamaları konusunda söylediği “Ya arkadaş, Dünya Güneş’in çevresinde bir tur dönüyor diye kırmızı don giymek nedir ya?” sözü, izleyicileri güldürmektedir. Bazı repliklerde duygusal konulara değinen Zülfikar karakteri, aşkla ilgili derin konuşmalar da yapmaktadır.

“Okumayan adam sokaktaki canlı bombadan daha tehlikeli” sözüyle sosyal mesaj veren Zülfikar, “imkânsızsa aşktır, imkanlıysa onun adı ilişki olur” repliğiyle çok sayıda kişinin duygularına tercüman olmuştur. “Bundan üç nesil sonra hiçbir çocuk Dostoyevski’yi bilmeyecek” diyerek karamsarlığını da belli etmektedir.
poyraz-karayel-zulfikar-replikleri-tumblr

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain