Menu

Özge Özder Kimdir Umuda Kelepçe Vurulmaz Dizisi Perihan

Şimdiye dek sayıca fazla dizi, film ve tiyatroda yer almış olan tecrübeli oyuncu Özge Özder, şu an yayın hayatına yeni başlayan bir dizide oğlu mahküm olan bir anneyi canlandırıyor. Oynadığı karakterin iyi ve kötü oluşu oynadığı diziye göre değişmekle beraber hep kilit rollerin aranan ismi oluyor.

Oyunculuk hayatına kazandığı konservatuarla adım atan Özder, bunu çalıştığı ekiplerle profesyonelliğe döktü. İzleyicilerin karşısına ilk çıkışı ise 2004 yılında yayınlanmaya başlayan bir dizi ile oldu.

Özge Özder Kimdir?

38 yaşındaki oyuncu 1.59 m uzunluğunda ve 58 kilo. Genelde daha açık renklerde görülen saçları esasında açık kahverengi. Göz rengi de aynı şekilde açık kahverengi. Koç burcu. 1 Nisan 1978 tarihinde Ankara’da doğan ve tüm eğitim hayatını bu şehirde tamamlayan Özder’in öğrencilik hayatı başarılı bir süreçten geçti. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda tiyatro okuma hakkını önemli bir dereceyle elde etti.

Ayrıca Bilkent Üniversitesi Tiyatro bölümünü de %100 burslu kazandı. Okul yıllarından sonra ara vermeden tiyatro sahnelerinde görev almaya başladı. 2004’te ilk dizisiyle ekranlara çıktı ama esas ününü bir kitap uyarlaması olan dizide canlandırdığı karakterle kazandı.

Bu sırada tiyatroya hiç ara vermedi. Hatta bu dalda çok önemli ödüllere aday oldu. Çoğunlukla uzun süren dizilerde yer aldı. Hem dizi hem tiyatroyu bir arada götüren Özge Özder sinema filmlerinde de performansını gösterdi.

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain