Menu

Osman Alkaş Kimdir / Bu Şehir Arkandan Gelecek Dizisi Rauf


Bu Şehir Arkandan Gelecek Dizisi Rauf
Osman Alkaş’ın Bu Şehir Arkandan Gelecek adlı dizideki rolü Rauf karakterine can vermektir. Rauf dizide bir gemi çalışanıdır ve birçok ülkeye seyahatler yapmıştır.

Ancak yakın dostu olan Şahin hapse girince oğlu Ali Smith’e Ruf bakmak zorunda kalır. Rauf, Ali Smith’e hem annelik yapar, hem de babalık. Dizideki görevi de Ali Smith’e sahip çıkmaktır

Peki, Osman Alkaş gerçek hayatta kimdir? Nerede dünyaya geldi?

Osman Alkaş 3 Kasım 1955 tarihinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde dünyaya geldi. Çocukluk yıllarını Lefkoşa’da geçiren Osman Alkaş ailesinin baskılarına rağmen oyunculuk üzerine eğitim aldı.

Ailesi Osman Alkaş’ın oyuncu olmasına sıcak bakmıyordu. Osman Alkaş liseden sonra Ankara’ya geldi ve Ankara Devlet Konservatuarı’nda oyunculuk dalında eğitim aldı.

Üniversite hayatı 1976 yılında başarı ile biten Osman Alkaş Kıbrıs’a dönerek Kıbrıs Türk Devlet Tiyatrosu’nda sözleşmeli olarak çalışmaya başladı. Başarılı oyuncu bir süre sonra Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nu kurdu. Başarılı oyuncu hem dizi filmlerde hem de tiyatro oyunlarında sahneye çıkmaktadır.

Osman Alkaş’ın özel hayatında neler oldu?

Osman Alkaş, Deniz Çakır ile oldukça yakın iki arkadaştır. Hatta o kadar yakınlardır ki Osman Alkaş Deniz Çakır için hayat arkadaşım demektedir.

Başarılı oyuncu evli değildir ve dolayısıyla çocuğu da yoktur. Osman Alkaş kısa bir süre öncesine kadar Kıbrıs’ta yaşamını sürdürmekteydi. Ancak dizi çalışmaları nedeniyle artık İstanbul’da üç köpeği ile birlikte yaşamaktadır.

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain