Menu

Okday Korunan Kimdir / Cesur ve Güzel Dizisi Salih


Cesur ve Güzel Dizisi Salih
Güzel Ve Cesur dizisi kasım ayından beri Perşembe günleri en çok izlenen dizilerden. Dizde ki her karakter kendine göre bir seven kitlesine sahip.

Sessiz oyunculuğu ile Salih karakterine can veren Okday Korunan da dikkat çekenlerden. Salih, Korludağ malikanesin de Tahsin Korludağ’ın sağ koludur yıllardır. Malikane de ki her iş ondan sorulur.

Salih sadece malikâne işlerini yapmakla kalmaz ailesinin de yaşadığı bu malikânede Tahsin Korludağ’ın tüm pis işlerini de yıllardır halleden Salih’tir.

Sessizi sakin görünmesine rağmen en tehlikeli kişilerden biridir. Tahis Korludağ için yapamayacağı şey olmayan Salih ailesine çok bağlı bir adamdır.

Salih’e Can Veren Okday Korunan Kimdir?

Oyunculukta aldığı eğitimlerle göz dolduran Okday Korunan, Ocak 1965 doğumlu. İstanbullu olan tiyatrocu daha lise eğitimini alırken tiyatroya gönül vermiştir.

Okday Korunan, Mimar Sinan’da tiyatro eğitimi aldı. Okulu bitirdikten sonrada akademik kariyerine ara vermeyen oyuncu aynı üniversitede yüksek lisansını tamamladı.

Müşfik Kenter’in öğrenciliğini de yapan ünlü tiyatrocu tez çalışmalarını tamamladı. Birçok tiyatro oyununda sahneye çıkan Okday Korunan devlet tiyatrolarında kadrolu olarak devam etmektedir.

Televizyonda olmayı çok tercih etmeyen oyuncu aynı zamanda seslendirme sanatçısıdır. Birçok projeye sesiyle katkıda bulunmuştur.

Oyunculuğu kadar tam bir akademisyen olan Okday Korunan 2016 Kasım ayında başlayan ünlü oyuncuların yer aldığı cesur Ve Güzel dizisinde hayran kitlesini arttırmıştır. Güçlü bir karakter ortaya koyarak farkını göstermiştir.

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain