Menu

Nilperi Şahinkaya Kimdir / Bu Şehir Arkandan Gelecek Dizisi Aslı


Bu Şehir Arkandan Gelecek Dizisi Aslı
Bu Şehir Arkandan Gelecek dizisinde Aslı rolünü Nilperi Şahinkaya oynuyor. Aslı karakteri, Derin’in yakın arkadaşıdır. Aslı’nın deli dolu, eğlenceli ve aklına eseni yapan bir karakteri vardır.

Derin’in yaşadığı ailesel problemlerde onun yanında olmuş, hatta çoğu zaman kafasını dağıtması için yardımcı olur.

Son bölümlerde Derin’in babası Derin’i odaya kilitlemiş, Aslı ve Ali onu kendini iyi hissetmesi için kaçmasına yardımcı olmuştur.

Genel itibariyle yardımsever olan Aslı karakteri, Ali’nin sınır dışı edilmemesi için bir Türk’le evlenmesi önerisinde bulunmuş ve en son Ali ile nikah masasına oturmuştur. Bunun bir fedakârlık mı, iyilik mi yoksa farklı bir şey mi olduğu şimdilik merak konusu.

Nilperi Şahinkaya Biyografi

Nilperi Şahinkaya 23 Şubat 1988’de Senegal’de doğmuştur. 28 yaşındaki oyuncunun babası diplomat olduğu için, çocukluğundan beri çok ülke gezmiştir.

İlkokulu Paris’te okumuş, ortaokulu Bern’de bitirmiştir. Nilperi 2003 yılında Ankara’ya yerleşmiştir. 3 yıl sonrada Fransız Lisesi’nde eğitimi tamamlamıştır.

Üniversite eğitimini Bilkent Üniversitesi’nde Müzik ve Sahne Sanatları bölümünde almıştır. Mezun olduğunda, üniversitenin Yüksek Şeref Listesine girmiştir. Güzel oyuncu okul yıllarında dizilerde rol almaya başlamıştır.

Nilperi Şahinkaya Fiziksel Özellikleri

28 yaşındaki oyuncu Nilperi Şahinkaya 1,67 boyunda, 56 kg ağırlığındadır. Beyaz tenli oyuncunun saç rengi bakır kızıl tonlarındadır. Göz rengi ela, burcu balıktır.

Hobileri

Nilperi Şahinkaya’nın hobilerinden biri yazı yazmaktır. İlk şiirini 3 yaşında söyleyen güzel oyuncu hala şiir yazmaya devam ediyor.

Şiirlerini kimseyle paylaşmadığı ve kendini motive etmek için yazı yazmaya ihtiyacı olduğunu bir röportajında belirtmiştir. Ve herkese yazı yazmayı tavsiye eder.

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain