Menu

Nihan Büyükağaç Kimdir / Cesur ve Güzel Dizisi Adalet


Cesur Ve Güzel dizisinde esrarengiz bir kadın Adalet Hanım. Tüm gençliğini, hayatını Tahsin Korludağ için adamıştır. Bir eczanesi olan Adalet güçlü ve sakin bir kadın profili çizer.

Çocukluğunu yetimhanede geçiren Adalet’i yaşadığı zor hayattan Tahsin Korludağ kurtarır, ona borçludur. Tahsin’e gönül bağı ile bağlı olduğu kadar aralarında herkesten gizledikleri bir sır vardır.

Tahsin Korludağ onu kurtarmıştır yepyeni bir hayat vermiştir fakat karşılığında Adalet Hanım bir ömür suçluluk duyacağı bir şey yapmıştır Tahsin için. Nihan Büyükağaç’ın can verdiği Adalet kötüyle iyinin arasında bir kadındır.

Onu bu hale hayat getirmiştir. Oyunculuğu ile sade ama çarpıcı bir performans gösteriyor Nihan Büyükağaç.

Nihan Büyükağaç’ın Hayatı

Ankara’da doğan, büyüyen oyuncu 28 Eylül 1981 doğumlu. 1.72 boy ve 65 kilo. Terazi burcu ve mavi gözlü. Tiyatro eğitimi alan Nihan Büyükağaç, Ankara Üniversitesi Coğrafya fakültesi tiyatro bölümü mezunu.

Aslında çok kendi içinde yaşayan çekingen olduğunu söyleyen Büyükağaç çocuk yaşta tiyatroyla bunu atlatabildiğini belirtiyor.

Anne ve babasını genç yaşta kaybeden oyuncu bunu atlatmakta zorluk çektiğini anlatmıştır. Anne ve babasını kaybettikten sonra Türkiye’de yayınlandığı yıllarda sevilen bir dizide rol aldı bu onun ekranlara ilk adımı oldu.

Televizyonda yayınlanan şeylerden rahatsız olduğunu her fırsatta belirtiyor güzel oyuncu. Çok fazla arka arkaya ekranlarda yer almak yerine önemli projelerde, farklı rolleri almayı tercih ediyor.Evli olan oyuncu İstanbul’da ikamet ediyor.

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain