Menu

Nazan Diper Kimdir / Aşk Laftan Anlamaz Dizisi Azime


Aşk Laftan Anlamaz dizisinde Azime karakterini Nazan Diper canlandırıyor. Azime Hanım Nejat Sarsılmaz’ın (Cem Emüler) annesidir. Azime Hanım, başroldeki Murat Sarsılmaz’ın (Burak Deniz) babaannesidir.

Murat’a çok düşkündür. Torununu üvey annesi Derya’ya (Betül Çobanoğlu) karşı koruyucu davrandığı için Derya ile sık sık tartışırlar.

Murat’ın annesiz büyümesi Azime Hanım’ın torununa daha fazla ilgi alaka göstermesinin sebebidir.

Nazan Diper’in canlandırdığı Azime Hanım torununun düzgün bir kızla mutlu bir evlilik yapmasını ister.

Hatta bunun için sosyal medyadan gelin adayları bakmaya başlar. Murat’ın eski sevgilisi Didem’i (Tuğçe Karabacak) hiç sevmez.

Hayat (Hande Erçel) ile frekansları tutmuştur. Azime Hanım aynı zaman da gençliğinde Hayat’ın dedesi Haşmet’in (Metin Akpınar) eski kavuşamadığı aşkıdır.

Ama daha sonra Murat’ın dedesi ile evlenmek durumunda kalmıştır. Fakat Hayat’ın dedesi Haşmet’in aradan geçen uzun yıllara rağmen hala kendisine olan hisleri devam eder.

Nazan Diper Kimdir?

Nazan Diper 1 Ocak 1965 yılında Kocaeli’nde doğmuştur. Oyuncu 1982 yılında Nazan Diper lisans eğitimi sırasında Zafer Diper’in yönettiği Bizim Tiyatroya katılmıştır.

Birçok dizide, sinemada oyuncu ve seslendirme olarak yer almıştır. 32 yıldır tiyatrocu olan Nazan Diper dizi oyunculuğundan sonra tanınmaya başlamıştır. Son olarak Rezzan Çankır Cast Ajansı ile çalışıyor.

Nazan Diper Fiziksel Özellikleri

51 yaşındaki oyuncu Nazan Diper 1.65 cm boyunda, 81 kg ağırlığındadır. Oğlak burcu olan oyuncu göz rengi yeşildir.

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain