Menu

Müfit Kayacan Kimdir / Cesur ve Güzel Dizisi Rıfat


Cesur ve Güzel dizisinin Rıfat abisi karakteri Cesur’un bütün sırlarını bilen, Cesur’a Korludağ’dan alacağı intikamda yardımcı oluyor. Rıfat karakteri eski polis memurudur. Şimdi ise bir araba tamirhanesinin sahibidir.

Korludağ’ın dışında yaşar, gizli karakterdir. Ortalarda pek görünmez ama Cesur’un can dostudur. Aynı zamanda Cesur’un gizli ortağıdır.

Her türlü işinde Cesur’a yardımcı olur, derdini dinler. Korludağ Konağı’ndan Cesur’un babasına ait olan tabloları alıp yerine sahtelerini koymasına yardımcı olur.

Müfit Kayacan Biyografi

Cesur ve Güzel dizisindeki Rıfat karakterini canlandıran Müfit Kayacan 17 Ocak 1959’da Antalya Kaş’da dünyaya gelmiştir.

Tiyatro ve sinema oyuncusudur. Adana Çukurova Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği okumuştur.

İlk defa 1983 senesinde rol aldığı Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın aynı zamanda kurucularındandır. Ve 25 sene sanat yönetmenliğini yapmıştır.

Yine bu süreçte 32 farklı oyunda rol almış ve 25 oyunun yönetmenliğini yapmıştır. Bunlarla birlikte 10 sene boyunca Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde Kültürel Hizmetler Daire Başkanlığı görevini yapmıştır.

Kendisi görevdeyken başlatılan birçok festivallerden biri olan Liselerarası Ulusal Tiyatro Şenliği 1993 yılında ilk defa 6 lisenin katılmasıyla başladı.

Altın Portakal Film Festivali’n de jürilik yapmıştır. Müfit Kayacan Likya Seyirlik Oyun Festivali’nin kurucularındandır. Pek çok sosyal proje kapsamında köylere ve ceza evlerine tiyatro oyunları yapmıştır.

Ve antik mekânlarda oyunlar sergilemiştir. Kadınlar Tiyatro ile Buluşuyor projesinin de destekçilerindendir. Müfit Kayacan evli ve iki çocuk babasıdır.

Fiziksel Özellikleri

Müfit Kayacan 1.78 boyunda 82 kg olup 57 yaşındadır. Burcu oğlak, gözleri kahverengidir.

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain