Menu

Mesut Akusta Kimdir / Yıldızlar Şahidim Dizisi Fikret


Mesut Akusta Kimdir?
Mesut Akusta, 1964 Şubat ayında Konya da dünyaya gelmiştir. 180 boyunda, 80 kilodur. Siyah saçlı, kahverengi gözlüdür.

Babası Ali Akusta Konya da devlet işlerinde çalıştığından emeklilik sonrasında Afyon’a annesinin köyüne taşınmışlardır.

Afyon’a gittiği süre zarfında Ortaokul son sınıftaydı ve orada eğitime devam ederken, okul sürecinden uzaklaştırma aldı. Babasının da vefat etmesi ile beraber Ankara’ya yerleşti.

Ankara da farklı eğitim kurumlarında değişik eğitimler almaya başladı. Ankara da eğitim süreçlerine devam ederken ayrıca lisanslı olarak kalecilik yaptı. 1992 yılı itibari ile aktif oyunculuk hayatını sürdürmeye devam etmektedir.

Mesut Akusta Ankara’ya yerleşmesinden sonra Halk Eğitim merkezine kayıt oldu. Burada önceleri Ressamlık üzerine eğitim aldı, sertifika almaya gittiğinde gözüne çarpan tiyatro eğitimine yöneldi.

1985 yılında tiyatro hayatına başlamış, ilk oyunculuğunu; 6 yıl boyunca Ankara çocuk oyunlarında rol almıştır.

Kısa zaman sonra İstanbul’a yerleşmiş ve burada da popüler grup oyuncularının arasına katılmıştır. İstanbul’a yerleşmesi kariyer döneminin yıldız olarak anılacağı döneme çevirmiştir.

Değişik film ve dizilerde aktif rol almış, gelen teklifleri ile hala günümüz popüler oyuncular arasındadır. Tiyatro olan düşkünlüğünü farklı dallarda ki filmlerle de ortaya koymuştur.

2011 senesinde kaza geçirerek, büyük tehlike atlatmıştır. Sadece ufak rollerle kalmayıp, son aldığı proje de başrol görevini üstlenmiştir.

Üstlendiği her rolü benimseyerek, izleyici ile buluşturmayı ustalıkla başarabilen oyuncular arasındadır.

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain