Menu

Lale Başar Kimdir /Hayat Bazen Tatlıdır Dizisi Nazan Öğretmen


Hayat Bazen Tatlıdır dizisinde oynayan Lale Başar, Nazan Öğretmen rolündedir. Nazan Öğretmeni daha ilk bölümde okulun koridorunda duyuru panolarının yamukluğunu düzenlerken görüyoruz.

Hayat Öğretmenin okuldaki ilk gününde karşılaştığı ilk kişidir. Simetrik Nazan lakaplı karakter iyi bir coğrafya öğretmenidir. Ayrıca ilerleyen bölümler de Hayat Öğretmen ile araları iyi olacaktır.

Lale Başar Biyografi 

27 Ocak 1964 tarihinde Ordu’da doğmuştur. Lale Başar tiyatro, dizi ve sinema oyuncusudur. Lale Başar 52 yaşındadır. 1986 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda eğitim almıştır.

Lale Başar yine aynı yılda 1986’da Bursa Devlet Tiyatrosu’nda göreve başlamış, 2009 yılında ise Ankara Devlet Tiyatrosu’ndan emekli olmuştur.

Mesleğe başladığı 1986 yılından beri Lale Başar birçok Türk filminde rol almıştır. Kendisi gibi oyuncu olan Kemal Başar ile evlidir.

Kemal Başar’ın babası ünlü sinema aktörü Savaş Başar’dır. Lale Başar’ın oğlu Savaş Alp Başar da sektörün içindedir. Lale Başar’ın oğlu 2013 yılında 20. Adana Altın Koza Film Şenliği’nde Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü’nü almıştır.

Fiziki Özellikleri

1.61 cm boyundaki güzel oyuncu 62 kg ağırlığındadır. Göz rengi kahverengi ve kumraldır. Kova burcudur.

Sosyal Medyada Lale Başar

Oyuncunun Instagram, Facebook ve Twitter gibi sosyal medyalarda hesapları vardır. Instagram da kendi ismiyle Basar Lale olarak yer alır.

Twitter hesabı da aynı şekilde Basar Lale şeklinde olduğu görülür. Facebook hesabına ile Lale Başar olarak ulaşılır. Oyuncunun özel yaşamından, katıldığı etkinliklere, gala görüntülerine, dizi setlerinden paylaştığı görüntü ve videoları Instagram hesabında takipçileri ile paylaştığı görülür.

 

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain