Menu

Kara Sevda Leyla Kimdir Kaç Yaşında ?

kara-sevda-leyla-kimdir
Kara Sevda Dizisi Leyla (zerrin tekindor) Kimdir Gerçek Adı Ve Yaşı Kaç?
Ekranların sevilen dizisi Kara Sevda sezona çok başarılı bir giriş yaptı. Tabi ki bu başarının en büyük payı dizide oynayan usta oyuncularındır. Zerrin Tekindor da bu isimlerden bir tanesidir. Peki, Kimdir Zerrin Tekindor?

1964 yılında Burhaniye’de dünyaya gelen Zerrin Hanım, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünü bitirdi. 52. yaşını kutlayan usta oyuncu 1.68 cm boyunda ve 60 kilodur. Aslan burcu olan Zerrin hanımın eski eşi Çetin Tekindor’la evliliğinden bir oğlu bulunmaktadır.

Ünlü oyuncu şimdilerde ise Haluk Bilginer ile aşk yaşamaktadır. Zerrin Tekindor’un rol aldığı bazı projeler şunlardır: Aşk-ı Memnu, Yaprak Dökümü, Kuzey Güney, Kurt Seyit ile Şura, Kara Sevda ve Kırık Kalpler Bankası’dır.

Usta oyuncu, oyunculuk kariyerine başlamadan önce Cüneyit Gökçer, Bozkurt Kuruç, Asuman Korad, Semih Sergen ve Lemi Bilgin gibi oyunculuk dünyasının ileri gelen hocalarından özel dersler almıştır. Zerrin Tekindor’un oyunculuk kadar resme de çok önem vermiş ve 15 sergi açmıştır.

 

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain