Menu

İzmir Metro İzban Neden Çalışmıyor? Ne Zaman Açılacak? İşte Seferlerin Durma Sebebi!

Birkaç gündür, İzmir metro istasyonlarının kepenkleri kapalı ve hiçbir şekilde çalışmıyor. Haliyle insanlar, İzban metro neden çalışmıyor nedeni sebebi nedir diye merak ediyorlar. Bizlerde gerçek sebebini sizler için araştırdık.

İzmir’de ulaşım denildiği zaman akla ilk olarak metro İzban gelmektedir. İşçilerin grev yapmasından dolayı şu anda seferler 2 gündür yapılmıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzban AŞ’de çalışan işçilerin üye olduğu sendikayla yapılan görüşmeler olumsuz geçince 300’e yakın işçi grev kararı aldı.

Şu anda tüm İzmir genelinde metro seferlerinin durduğu belirtiliyor. Bakalım bu grev daha ne kadar sürecek ve İzmir halkı mağdur edilecek hep birlikte göreceğiz. İşe okula giden insanların suçu günahı ne? Grev yapanlara ve belediyeye bunu sormak isterim? Sırf bu yüzden işinden olan okuldan azar işiten insanların hakkını kim ödeyecek?

İşçiler 1734 TL İstiyor!

İşçiler metro işçileri ile aynı maaşı almak istiyorlar %24’lük artış ile en düşük net ücret 1734 TL’ye yükseltilmesinden yanalar ama Şu anda görüşmeler tıkandı ve ne olacağı meçhul. Ayrıca işçiler ikramiyelerin Yetmiş günden doksan güne çıkarılmasını istemektedirler.

izban-izmir

İzmir Büyükşehir belediyesi ise bu taleplerin hepsini geri çevirdiği için İşçiler çok sinirlendi ve greve başladılar.  Seferler bu hafta içinde umarız açılır. Ne zaman açılacağı şu anda belli değil, Medyada ve haberlerde bir açıklama yok!

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain