Menu

İzleyebileceğiniz En İyi Türk Komedi Filmleri Listesi

G.O.R.A (2004)

Sinemamızın son dönemlerinde en iyi komedi filmlerinden bir tanesidir. Bir uzay filmi ile piyasaya çıkan film oldukça ucuz çekilen filmin bütçesi de dudak uçuklatan cinsten. 5 milyon dolarlık bütçesiyle sinema sektörünü fazlasıyla değiştirdi.

Pardon (2005)

Tiyatroculuğu olmasının yanında sinema ve televizyon için yapıt vermeyi hedeflemiş olan Ferhan Şensoy en önemli filmi Pardon olarak kabul edilmektedir.

Maskeli Beşler: İntikam Peşinde (2005)

Maskeli beşlerde 5 arkadaşın hayat sillesini yediği için toplumun en alt basamağında kalmış yakın arkadaşları anlatmaktadır. Aslında iyilik meleği olan bu beş yakın arkadaş bir çocuk için pis işlere tekrar bulaşmasını anlatan film bir yandan güldürürken bir yandan da duygusallaştırmaktadır.

Recep İvedik (2008)

Türk sinemasında komedi filmlerinin Recep İvedik serisinin çıkısından sonra diğer komedi filmleri etkilemiştir. Recep İvedik filminde kendi kendine alaya alan filmler arasında birinci sıradadır. Film çıkısından beri eleştirileri kesilmemektedir.

Kolpaçino: Bir Şehir Efsanesi (2009)

Türk sinemasının başka bir ağır konusuna değinmiş olan Kolpaçino, ağır abilerin sözde mafyatik yaşamlarını saf komediyle anlatarak son dönemlerde sevilen yapımlar arasındadır.

Çakallarla Dans (2010)

Son dönemlerde Türk sinemasının hatırı sayılır oranda artmasıyla birlikte komedi filmlerine örnek olacak yapımlardan bir tanesidir.

Büyük bir şirkette muhasebede çalışan Servet karısının paraya olan düşkünlüğünden dolayı hırsa gelerek patronunun internet hesabından azımsanmayacak derecede büyük bir miktarda parayı çalmak için plan yapar ve arkadaşlarıyla birlikte parayı çalmak için planlamalar yapmaktadır.

en-iyi-turk-komedi-filmleri

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain