Menu

İzlenmesi Gereken Muhteşem Kore Filmleri

kore-filmleri
Kendi izleyici kitlesini oluşturan Kore filmlerine son yıllarda oldukça başarılı bir dönem yaşıyor. Dünyada ve Türkiye’de de azımsanmayacak derecede bir hayran kitlesi bulunmaktadır. Özellikle alışılmış Hollywood filmlerinden farklı olması da Kore filmlerinin ilgi çekici hale getirmeye başlamıştır.

Kore filmi izlemek için Koreli olmak gerekmez!

Sektöre baktığımızda izlenmesi gereken Kore filmleri; My Sassy Girl (Hırçın Sevgilim) İlginç bir aşk hikâyesi olan bu film Güney Korenin en iyi romantik komedilerinden biri. Old Boy (İhtiyar Delikanlı) 2003 yapımı olan bu film ailesinin ve kendine yapılan kötülüklerin intikamını almaya çalışan Oh Dea-su ‘nun hikâyesini anlatıyor.

00 Pounds Beauty (Şişman Sevgilim) Hanna ‘nın kendisi hakkında duyduğu şeylerden sonra güzelleşerek ve zayıflayarak tekrar Sang-ju’nun karşısına çıkmasını ve yaşadıklarını anlatmaktadır. A Momunt to Remember (Hatırlanacak Bir An) Birine âşık olan iki gencin hikâyesi, Su-Jin’in hastalığı sebebiyle yaşadıklarını unutmaya başlamasıyla daha farklı bir yön alıyor. Sonlara doğru daha da güzelleşen romantizm ve dramın bir arada yaşandığı filmdir.

My Little Bride (Benim Küçük Gelinim) Sangmin ve Boeun’un evlenmeyi istememelerine rağmen büyükbabalarının kurnazlığı sonucu kendilerini evlenmiş bulup bu duruma alışma süreçlerini anlatır. Ayrıca 3-Iron (Boş Ev), A Tale of Two Sisters (Karanlık Sırlar), Memories of Murder (Cinayet Günlüğü), A Bitter Sweet Life (Acı Tatlı Hayat), The Chaser (Ölümcül Takip), Mother (Anne), The Classic (Klasik) ve Daisy (Papatya)’da izlenmesi gereken Kore fimlerinin başında gelmektedir.

Kendine has bir tarzı olan Kore filmlerinin izlenmesi kimi zaman oldukça keyif verici kimi zamansa oldukça duygu yüklüdür. İlk izlendiğinde karakterler birbirine karıştırılsa da zamanla bu durum aşılıp kişiler ayırt edilmeye başlanıyor.

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain