Menu

Işın Karaca Mide Ameliyatını Nerde Hangi Hastanede Oldu?

isin-karaca-zayiflama
Çağın en büyük sorunların biri olan ve gün geçtikçe hızla artan Obezite yaşı, daha da düşmeye devam ediyor. Normal yollarla ve diyetle kilo veremeyen hastalar, son çare olarak ameliyata başvuruyorlar. Ünlü şarkıcı Işın Karaca’da ameliyat olmayı seçen ünlüler arasında yer aldı.

Işın Karaca Liv Hosbital Hastanesinde ünlü cerrah Doç. Dr. Hakan Altun tarafından mide küçültme (tüp mide) ameliyatı oldu. Tiroit ve Metabolizma problemleri yüzünde çok fazla kilo almış ve bir türlü fazla kilolarından kurtulamıyordu. Geçirdiği ameliyattan sonra 40 kilo vererek 38 bedene düşen ünlü şarkıcı fit ve sağlıklı bir görüntüye kavuştu. Spor ve diyetle kilo vermeye ve formunu korumaya devam ediyor.

Mide küçültme ameliyatı nedir ve nasıl yapılır?

Mide küçültme ameliyatı midenin %75-80’inin alınması işlemidir. Mide küçüldüğü çin hastalar çok daha az yerler. Midenin alınan kısmında iştah hormonu salgılayan bir kısım vardır. Bu yüzden ameliyat olan hastalarda iştah azalır ve doygunluk hissi artar. Bu ameliyat 18-65 yaş arası hastalara uygulanabiliyor. Hızla gelişen teknoloji ve deneyimli doktorlar sayesinde mide küçültme ameliyatının riski gittikçe düşüyor. Ölüm riski binde birdir. Mide küçültme ameliyatı olan hastalar 1.5 yıl daha kilo vermeye devam ediyorlar. Ama en hızlı kilo verme dönemi ilk 6 aydır. Sağlıklı ve kalıcı kilo verebilmek için başvurulan bu yöntem, kurallara uyulup, spor yaparak kişilerin ideal kiloda kalmalarını sağlıyor.

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain