Menu

İlker Kızmaz Kimdir Umuda Kelepçe Vurulmaz Dizisi Emir

Umuda Kelepçe Vurulmaz isimli diziye sonradan dâhil olarak dikkatleri üzerine çeken İlker Kızmaz, dizide Emir Ateş isimli karaktere hayat vermektedir.

Başarılı bir iş adamı profili ile izleyicilerin karşısına geçmiştir. Dizinin İnci öğretmenine mahkûm öğrenciler konusunda verdiği destek ile sempati toplamıştır. Ek olarak İnci öğretmenle aralarında kurulan duygusal yakınlık da oldukça sevilmiştir.

İlker Kızmaz Kimdir?

İlker Kızmaz, 9 Eylül 1975 yılında İzmir’de dünyaya gelmiş ve burada büyümüştür. 180 cm boyunda ve 79 kilodur. Başak burcu olan ünlü oyuncunun gözleri mavi renktir ve siyah saça sahiptir. Anadolu Üniversitesi’nde işletme okumuş ve mezun olmuştur.

Ancak küçük yaşlardan itibaren tiyatroya ilgi duyduğu ilgi dolayısıyla daha sonra 2004 yılında gittiği İstanbul’da Ekol Drama Sanat Evi’ne başlamıştır. Bunun sonrasında ise Bahçeşehir Üniversitesi’ne kayıt yaptırarak, burada oyunculuk eğitimi almıştır.

Başarılı oyuncu 16 Haziran 2014 yılından beri Aslı Kızmaz ile evlidir. Çift bir film setinde, çekimler esnasında tanışmıştır. Aynı zamanda geçtiğimiz aylarda bir kız çocuğu sahibi olmuştur. Sosyal medya hesaplarında kızları ile paylaştıkları fotoğrafları vardır.

Spor Yapmayı Seviyor

İlker Kızmaz’ın uzak doğu sporlarına ilgili olduğu bilinmektedir. Aikido eğitimi almaya İzmir’de başlamış ve İstabul’da da eğitim almayı sürdürmüştür. Biniclik sporu ile ilgilendiği ve oldukça sevdiği de Kızmaz hakkındaki bir başka bilgidir. Ek olarak Kite Surf de yapmaktadır ve sporun her alanını sevdiğini söylemektedir.

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain