Menu

ilay Tiryaki Kimdir Umuda Kelepçe Vurulmaz Dizisi Yeliz

İlay Tiryaki 18 Kasım 1987 yılı Ankara doğumludur. Fiziki özellikleri boyu 180 cm. kilosu 60 kg.dır. 2006 yılında üniversite hayatına Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Oyunculuk bölümün de başlamıştır. 2010 yılında üniversite hayatını başarı ile tamamlamıştır.

Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı oyunculuk bölümündeki okul hayatı devam ederken 2002 yılında, 2000 yılında yayına başlayan farklı kanallar da ekrana gelen ve uzun yıllar devam eden ‘Bizim Evin Halleri’ dizisinde Dilara karakteriyle oyunculuk kariyerine başlamıştır.

Daha sonra 2008 – 2016 yılları arasında yayınlanan ‘Unutma Beni’ dizisinde Tuğçe karakteriyle kendini göstermiş ve umut vaat eden oyuncular arasına girmiştir. Daha sonra 2009 – 2015 yılları arasında farklı kanallarda yayınlanan ‘Deniz Yıldızı’ adlı dizi de Gizem karakteriyle ekranlarda boy göstermiştir.

Gizem karakteri üzerinde oyuncu ile ilgili birçok yorum yapılmıştır. Bunlardan bazıları ise huysuz, sorumluluk sahibi olmayan ve gözü yükseklerde bir karakteri canlandırmış olmasıdır. Özel hayatı ile gündeme gelmeyen oyuncu İlay Tiryaki 2013 yılında, özel bir şirkette yönetici konumunda görev yapan Can Belman ile yollarını birleştirmiş ve dünya evine girmiştir.

Yayın hayatına yeni başlamış, öğrencileri için gerçekleştirmek için çabaladığı projeyi başarıyla sonuçlandırmak ve devam ettirmek için uğraşan bir öğretmenin hikâyesini, öğrencilerin farklı hayatlarını izlediğimiz ve Fox TV ekranların da hala devam eden ‘Umuda Kelepçe Vurulmaz’ dizisin de Yeliz karakterini canlandırmaktadır.

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain