Menu

İçerde Celal Baba Kimdir Nereli Gerçek Adı

icerde-celal-baba-kimdir-gorsel
İçerde Celal Baba çetin tekindor kimdir hakkında bilgi
Pazartesi akşamları sizleri ekranlara bağlayan yeni bir dizi ile ekranda boy gösteren İçerde Celal Baba Kimdir Nereli Gerçek Adı nedir?

Celal baba rolünde Çetin Tekindor var. 1945 Sivas doğumludur. Kendisi tiyatro ve sinema oyuncusudur.

Evli midir?

Evlidir. Hanımı Zerrin Tekindordur.

Ödülleri.

En iyi erkek oyuncu ödülleri aldığı etkinlikler SİYAD ödülleri, 3. İsmail Dümbüllü ödülleri, Ankara film Festivali, 10. Lions Tiyatro ödülleri, ÇASOD ödülleri, Sadri Alışık ödülleri vardır. Ayrıca en iyi yardımcı oyuncu ödülüne de sahip.

Sinema filmleri.

Dedemin insanları, Av mevsimi, Kaçamak, Dersimiz: Atatürk, Anlat İstanbul, Ulak, İlk aşk, Babam ve oğlum, Dönemeç, Karşılaşma, Yavrularım, Örümcek

Dizileri.

İçerde, Asi, Karadayı, Bir Çocuk sevdim, Kabuslar evi, Çaylak, Deli Saraylı, Rüya gibi, Ölümünün 400. Yılında Mimar Sinan, Anadolu kaplan, Ödünç Hayat, Şeytan ayrıntıda gizlidir, Sırça kümes, Türkü çemberi, Bir İstanbul masalı, Kerem, Yılan hikayesi, Üzgünüm Leyla, Küçük ağa, Önce Canan, Son Türbedar, Türk Vakıf Medeniyeti.

71 yaşında olsa da dizide oldukça profesyonel bir iş çıkarıyor. Her rolün üstesinden başarıyla gelmesi onu oyuncular arasında hep talep olunan bir oyuncu yapıyor.

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain