Menu

İçerde Alyanak Karakteri Kimdir? Gerçek Adı Nedir?

icerde-alyanak-karakteri-kimdir
içerde dizisi alyanak kim?
Yıldıray Şahinler, 7 Şubat 1968 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. 1.73 boyu ve 76 kilodadır. Şahinler’in küçük yaşlardan beri kendisine has bir tavrı bulunmaktadır. Suadiye Lisesi mezunudur.

Daha sonra ise, oyuncu olma isteği ile pek çok girişimler yapmaya başlamıştır. İstanbul’da ki tiyatro okullarına başvuru yapan ve ilk adımda amatör olarak eğitimler alıp kendisini geliştirme yoluna giden Şahinler, zamanla İstanbul Şehir Tiyatrosu kadrosuna dahil olmayı başarmıştır.

İlk önce 1988 yılında Turan Oflazoğlu tarafından sahnelenen Genç Osman tiyatrosunda kadrosunda yer almış ve kariyerine burada başlamıştır.

1988 – 2007 seneleri arasında İstanbul Şehir Tiyatrosunda tam 16 farklı tiyatro oyununda sahne alan oyuncu, kendisini sürekli geliştirmeyi başararak profesyonel bir hale gelmiştir.

Daha sonra ise pek çok oyunda ve dizi kadrolarında yer alan Şahinler, şimdilerde ise Uluç Bayraktar tarafından yönetilen ve çok izlenen bir yapım olan “içerde” adlı dizide “alyanak” karakterini canlandırmaktadır. Ayrıca dizinin kadrosunda Çetin Tekindor, Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İynemli gibi başarılı oyuncular bulunmaktadır.

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain