Menu

Gürkan Uygun Kimdir / Bu Şehir Arkandan Gelecek Dizisi Şahin Vargı


Bu Şehir Arkandan Gelecek Dizisi Şahin Vargı
Sağlam bir kadroya sahip, farklı konusu ile bir anda herkesin ilgilisi çeken Bu Şehir Arkadan Gelecek dizisinin sağlam karakterlerinden bir tanesi de Gürkan Uygun’la can bulacak.

Gürkan Uygun bu dizide zengin ve güçlü Şahin Vargı isimli emekli bir boksördür. Farklı bir karaktere can verecek olan Gürkan Uygun bu senenin en çok konuşulacak dizlerinden birinde yine sevenlerini şaşırtıyor.

Gürkan Uygun’un Hikayesi

27 Mayıs 1974 yılında dünyaya gelen televizyon ve sinema oyuncusu Gürkan Uygun Gürcü asıllı bir Türk’tür. İzmit’te doğup büyüyen oyuncunun bir tarafı da Karadenizlidir.

Lise zamanlarında tiyatro ile tanışmıştır, bu 1990 yılına denk gelir ve tiyatrodan vazgeçememiştir. Haldun Dormen gibi bir tiyatro duayenini okulundan mezun olduktan 5 seneden fazla Dormen tiyatrosunda oyunlarda yer aldı.

Bu deneyimden sonra televizyon projelerinde yer almıştır yıllarca. Yıldız Tilbe’nin bir klibin de oynayan oyuncu için bu tecrübe ilk ve son olmuştur.

Kendini özellikle 10 yılı aşkın televizyonda kalan bir dizdeki rolüyle göstermiştir. Sert surat ifadesiyle can verdiği karakter uzun yıllar birçok kişiye örnek olacak kadar etkilemiştir.

Bu diziden önce yardımcı rol denebilecek görevler alan, Gürkan Uygun herkesin tanıdığı bu diziden ayrıldıktan sonra dizlerin aranan başrol oyuncularındandır.

Birçok televizyon ve tiyatro ödülünün de sahibi olan Aktör belgesel deneyimi de yaşamıştır. Onlarca kazandığı ödül vardır sanat hayatı boyunca. Gürkan Uygun’un senelerdir mutlu bir evliliği vardır ve Uygun çiftinin iki çocuğu vardır.

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain