Menu

Gülenay Kalkan Kimdir / Anne Dizisi Cahide


Gülenay Kalkan, bu sezon başlayan Anne dizisinde Cahide karakterini canlandırmaktadır. Dram konseptiyle kısa sürede ilgi göre Anne dizinde, başrolde oynayan Cansu Dere’nin (Zeynep Öğretmen) üvey annesi rolündedir.

Cahide Hanım başarılı bir avukattır. Davalarından birinde kocasını öldürüp hapse düşen bir kadının çocuğunu evlatlık alır.

Bu çocuk Zeynep’tir. Zeynep’ten sonra 2 kızı daha olduysa da çocuklarını ayırmamış adaletli bir kadındır.

Zeynep’in yaşadığı zor günler hep yanında olmuş ve olacaktır. Zeynep’in öğrencilerinden biri olan Melek’i kaçırması ile annesinin tepkisi ile karşılaşır.

Gülenay Kalkan Biyografisi

26 Nisan 1959 yılında Ankara doğmuştur. Tiyatro oyuncusu olan Gülenay Kalkan pek çok dizi ve film projelerinde de yer almıştır. Çocukluğunu ve hayatının uzunca bir kısmını Ankara’da geçirmiştir.

Ankara Devlet Tiyatrosu’nda Tiyatro Bölümü’ne 14 yaşında öğrenci olarak girdi. yüksek bölümünden mezun olmuş, hemen ardından Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçısı oldu, göreve başladı. 2002’de İstanbul Devlet Tiyatrosu’na tayin edilmiştir.

Ayrıca çeşitli sinema ve dizi projelerinde seslendirmen olarak da görev almıştır. Aslen tiyatrocu olarak tanınır. Şu an mesleğini ve hayatını kendisi gibi ünlü oyuncu eşi Tarık Ünlüoğlu ile birlikte İstanbul’da sürdürüyor.

Dizi kariyeri 2002 yılında İstanbul’ a tayininin çıkması ile başlamıştır.

Gönül, Zeynep’in üvey annesidir. Zeynep’i küçük yaşta evlatlık almış ve kendi kızlarından hiç ayırmamıştır. Başarılı bir avukattır.

Fiziksel Özellikleri

Sanatçı 1.70 cm boyunda, 60 kilo civarında, kahverengi gözlü ve sarışındır.

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain