Menu

Ferit Kaya Kimdir / Dayan Yüreğim Dizisi Cengiz


2017 yılında dizi dünyasına girecek olan Dayan Yüreğim Dizisi oyuncularından biri olan Ferit Kaya dizide Cengiz karakterini canlandıracak. Genç oyuncu diğer dizilerdeki oyunculuğu ile dikkatleri üzerine çekerken yeni dizide çok iyi bir kadro ile ekranlara gelecek.

Ferit Kaya Kimdir?

Dayan Yüreğim dizisinin yeni oyuncularından biri olan Ferit Kaya daha önce bir çok yeni yapımda yer almış aynı zamanda bu alanda da çok iyi eğitim almış sanatçılardan biridir.

Ferit Kaya aslen Diyarbakırlı sanatçılarımızdan biridir. Ancak kendisi eğitim hayatını İstanbul’da devam ettirmeyi seçtiği için bu alanda daha iyi bir eğitim alabilmek için İstanbul’a geldi.

24 Şubat 1984 Diyarbakır doğumlu olan Ferit Kaya sinema ve dizi hayatına yönelik ilk eğitimlerini Mimar Sinan Devlet Konservatuvarı Tiyatro Ara Sanat Dalı’nda tamamladı.

Bu eğitim öğretim hayatından sonra da kariyerine odaklanan Ferit Kaya son derece başarılı yapımlarda yer alarak her geçen gün daha da iyi bir sanat yeri edinmeye başladı.

Ferit Kaya 30 yaşında olan, 1.80 boyunda, 68 kg, Diyarbakır doğumlu, göz rengi kahverengi ve saç rengi siyahtır.

Balık burcunda olan sanatçı gerek fiziği gerekse aldığı eğitim ile sinema ve dizi dünyasında tanınan bir sanatçıdır.

Sanatçı yeni dizisinde de canlandıracağı Cengiz karakterine hayat vermektedir. Aldığı bir çok ödül ve plaket ile de sanat dünyasında iyi bir yer hedeflediğini göstermektedir.

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain