Menu

Erdal Beşikçioğlu Kimdir / Adı Efsane Dizisi Tarık


Adı Efsane Dizisi Tarık
Erdal Beşikçioğlu’nu ekranlar döndüren proje Adı Efsane daha şimdiden büyük beklentiler içinde bırakıyor herkesi. Ünlü aktör Erdal Beşikçioğlu’nun hayat vereceği Tarık isimli bir adamdır.

Tarık Hayata karşı hep kaybetmiştir. Bu hayatta her şeyden fazla değer verdiği kızı ve kendi için her şeyi göze almıştır.

Hayata karşı hep mağlup olan Tarık bu gidişe son vermek için savaşacaktır. Girdiği her karaktere farklı bir tarz katan Erdal Beşikçioğlu’nun bu projede Tarık karakterine nasıl can vereceği merak konusu bu senenin iddialı projelerinden biri Adı Efsane kuşkusuz.

Ankaralı Oyuncu Erdal Beşikçioğlu Kimdir?

Adı Efsane dizisindeki Tarık isimli karakter hayat verecek olan Erdal Beşikçioğlu Ankaralıdır. 1970 tarihinde doğan oyuncunun babası Karadenizlidir.

Annesi Ankaralı olan Beşikçioğlu eğitim hayatının çoğunu İzmir’de geçirdi. İzmir’de liseyi bitirdi. Üniversite için tekrar Ankara’ya dönen tiyatrocu Hacettepe konservatuarından mezun oldu.

Mezun olduktan sonra tiyatro sahnelerinde boy gösteren oyuncu, Diyarbakır tiyatrosunda bir dönem yöneticilikte yapmıştır. Evli olan Erdal Beşikçioğlu’nun eşinin adı Elvin’dir.

2 çocuğu vardır. Özel hayatından çok söz ettirmeyen oyuncunun en dikkat çeken özelliklerinden biride ünlü başkan İlhan Cavcav’ın yeğeni olmasıdır.

Tiyatro kadar dizi ve sinemada kendini kanıtlayan oyuncu bir polisiye film projesiyle Altın Portakalı kaldırdı. Birkaç reklam filminde de oynamıştır.

Tiyatrodan, sinemaya, reklam filmlerine başladığı her işte büyük beğeni toplayan oyuncu, onlarca ödül almıştır. Tiyatroda yönetmenlik deneyimi de yaşamıştır.

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain