Menu

Engin Akyürek Kimdir / Ölene Kadar Dizisi Dağhan


Ölene Kadar dizisinde Dağhan karakterini canlandıran Engin Akyürek, sevdiği bir kız ile evlenme arifesindeyken kayınpederini öldürdüğü nedeniyle müebbet hapis cezasına mahkûm edilişini bir rolü canlandırıyor.

Mahkûmiyetinin 11.yılında sürpriz bir şekilde hapishaneden kurtulan Dağhan, geçmişinin peşine düşerek ona bu kumpası kuranları aramak için yola çıkan cesur ve asi bir delikanlıdır.

Engin Akyürek, 12 Ekim 1981 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lise eğitimini tamamlamasının ardından Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi’ni kazanan Engin Akyürek, Tarih bölümü mezunudur.

1.87 cm boyunda olan Akyürek 80 kilo, siyah saçlı ve siyah gözlüdür. Aslen Erzincanlıdır.

Engin Akyürek Kimdir?

Ünlü oyuncunun kameralarla ve ekranlarla buluşması Türkiye’nin Yıldızları isimli bir yetenek yarışması sayesinde olmuştur.

Türkiye’nin Yıldızları yarışması sayesinde çok büyük bir hayran kitlesi kazanan ve keşfedilen Akyürek, yarışmanın sona ermesinin ardından da 2004-2007 yılları arasında bir TV dizisinin kadrosuna katılarak dizi ve oyunculuk hayatına başlamıştır.

Engin Akyürek, henüz yeni başladığı oyunculuk kariyerinde pek çok sinema ve oyunculuk ödülü almıştır.

2010-2012 yılları arasında çok sevilen bir dizide ünlü oyuncularla birlikte rol alarak tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Gişede ve ekranlarda başarıyla takip edilen ve çok izlenilen dizilere ve sinema filmlerine imza atan ünlü oyuncu pek çok dizide başarıyla rol almıştır.

Engin Akyürek, kaliteli oyunculuğu ve karizmatik tarzıyla dizilerde ve filmlerde önümüzdeki yıllarda da isminden söz ettirerek yeni yapımlarda daha çok rol alabileceği umudunu vermektedir.

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain