Menu

Ege Aydan Kimdir / Dayan Yüreğim Dizisi Ekrem


Ege Aydan, Dayan Yüreğim Dizisinde rol almaktadır. Dizide, 40 yaşlarında, İstanbul’da otelleri olan, sayılı zenginler arasında yer alan, güç ve gövde gösterisini seven, kibirli ve soğukkanlı bir karakter canlandırıyor.

Toplumda sevilen birisi, işini her şeyden önde tutan, hayatının merkezine işini oturtan ve kesinlikle hata kabul etmeyen obsesif bir kişiliğe sahiptir.

Amaçlarına ve hedefine ulaşmak için kimseye acımayan biridir. İnci’ye ilk zamanlarda aşık olan fakat zamanla bunun sadece bir heves olduğunu anlayan Ekrem Şanal, İnci’yi yanında tutuyor çünkü ona muhtaçtır. Onu en çok anlayan kişi İnci’dir.

Ege Aydan Kimdir?

Ege Aydan, 15 Haziran 1958 yılında Ankara’da doğmuştur. Oyuncu ve Opera sanatçısı Sevda Aydan’ın oğludur. İlk ve orta eğitimini Ankara’da, lise eğitimini İstanbul’da tamamlamıştır.

Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünü bitirmiş ve Ankara Devlet Tiyatrosu’nda görev almıştır. Devlet Tiyatrolarında yönetmenlik, sinema, dizi ve tiyatro oyunculuğu  yapmaktadır.

Ayrıca sinema ve televizyonlarda seslendirme çalışmaları yapmaktadır.

Sanata düşkünlüğünü resim dalında da gösteren sanatçı, 1982 yılında açtığı resim sergisi ile Avrupa ressamları arasında ilk ona girmiştir.

Çok güzel resimler yapan Ege Aydan yapmış olduğu resimleri sergilemek için sürekli resim sergisi açmaktadır.

Resimlerinde genelde yalnızlık, aşk ve özlem konularını işleyen sanatçı her yönden çok başarılı olduğunu göstermektedir.

Sanatçı Ağustos 2015 tarihinde Sevilay Yılmaz ile hayatını birleştirmiştir. Şu anda Dayan yüreğim isimli dizide Ekrem karakterini başarıyla canlandırmaktadır.

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain