Menu

Ece Uslu Kimdir / Dayan Yüreğim Dizisi Elvan


Ece Uslu; 9 Eylül 1974 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Sinema, televizyon, tiyatro gibi oyunculuk adı altında birçok film ve dizide aktif rol alan isimler arasındadır.

Annesi Nazan Usludur. İlk olarak gazetenin yapmış olduğu yarışmada çocuk güzeli olarak ikinci olmuştur. İzmir de farklı alanlarda da ilerlemeye devam etmeye çalışmıştır.

Bunların arasında bale ve müzik girişimleri mevcuttur. Daha sonrasında annesi ile İstanbul’a yerleşmiş, oyunculuk adına çeşitli işlemlerde bulunmuştur.

İstanbul’da lise hayatına başlamış ve kolej eğitimi ile tamamlanmıştır. Lise eğitimi sırasında mankenlik alanında gelişmiş, birkaç sene fotomodel ve reklam filmlerinde rol almıştır. Başarılı kariyer hayatına sahiptir.

Ece Uslu’nun Kariyer Hayatı

Eğitim hayatının son bulması ile beraber az çok aşina olduğu oyunculuk kariyerinin merdivenlerini yavaş yavaş çıkmaya başladı.

1989 yılı itibari ile dizi oyunculukları ile başlamıştır. Aldığı her rol kendisine bir adım daha katarak ilerleme kaydetmiştir.

1996 ve 2002 yılı içerisinde almış olduğu rol kariyer hayatının dönüm noktalarını oluşturmuş ve seyirci karşısında bilinen kişi olmasında büyük etken sayılmıştır.

Oyunculuk döneminde başarılı olması mevcut kariyerine daha fazla artılar katarak ilerletmeyi hedeflemektedir.

Aldığı başarılı roller arasında en bilinenler arasında, imam nikahına karşı olduğu ve resmi nikah için eşini direttiği bu noktada aşkını bile göz ardı ettiği inatçı kadını canlandırmıştı.

Bu rol kariyer dünyasına oldukça etki yaratmış, bugünkü aldığı roller de başarılı olacağını kanıtlamıştır.

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain