Menu

Diriliş Ertuğrul Recep Tayyip Erdoğan Müziği

recep-tayyip-erdogan-dirilis-ertugrul-muzigi-gorsel
Recep Tayyip Erdoğan Diriliş Ertuğrul Marşı
TRT nin en çok sevilen ve izlenen dizisi Diriliş Ertuğrul,un dizi müziği olan Dombra Şarkısı Recep Tayyip Erdoğon için sözleri değiştirilerek seçim müziği haline getirilmiştir .Diriliş Ertuğrul Recep Tayyip Erdoğan müziği  hikayesini sizler için kalame aldık.

Ak Parti için seçim müziğini yapan ve Dombra,yı Recep Tayyip Erdoğon için uyarlayan kişi sanatcı Uğur Işılaktır.Geçdiğimiz yıllardaki 30 Mart seçimleri için Ak parti müziği olarak düzenlenen Dombra parçası, epey bir gündem oluşdurmuşdu.

Nogay Türklerine ait olan bu parça Recep Tayyip Erdoğan için uyarlanmış ve halkın çoğu kesimi tarafından çok beğenilmiş ve onaylanmıştır. Işılak seçim müziği Dombra için: ; İnandığım, sözlerine güvendiğim ve dobra bulduğum bir adam için bu sözleri tüm samimiyetim ve içdenliğim ile yazdım demiştir

Dombra Nogay türkleri için yazılmış bin yıldan daha eski bir ezgidir. Dombra telli bir çalgının adıdır. Daha çok Özbekistan. Afganistan, Tacikistan Kazakistan gibi, Orta Asya ülkerinde kullanılır.Tezeneli müzik aletleri gurubuna dahil bir çalgıdır. Anonim bir parçadır ve sözlerinin kime ait olduğu bilinmemektedir.

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain