Menu

Devrim Yakut Kimdir / Cesur ve Güzel Dizisi Mihriban


Cesur ve Güzel Dizisi Mihriban Kimdir?
Devrim Yakut, asıl adı Seher Devrim Yakut’tur. 27 Mayıs 1968 yılında Ankara’da doğmuştur. Başrollerini Tuba Büyüküstün ve Kıvanç Tatlıtuğ’un paylaştığı Cesur ve Güzel Dizisi Mihriban karakteriyle ekranlara geliyor.

Cesur’un intikam almak istediği ve bir sürü pis işe bulaşan Tahsin Korludağ’ın hem düşmanı hem de ona aşık olan bir kadını canlandırmaktadır.

Evlenecekleri gün Mihriban, Tahsin tarafından şimdiki çocuklarının annesiyle evlenmek için terk edilir.

Aslında o dönemde Mihriban’ı gerçekten seven Tahsin, evleneceği kadının zengin olması nedeniyle onu seçer. Nikah masasında kalan Mihriban ise Tahsin’e düşman olur.

Daha sonra evlenen ve bir oğlu olan Mihriban aynı zamanda Tahsin Korludağ ile ortak olur ve oğlu Tahsin’in kızına aşıktır.

Cesur’un kasabaya gelmesiyle kendisine destek bulmuş ve Tahsin’in kirli geçmişini daha detaylı araştırmaya başlamıştır. Tahsin’den intikamını ancak böyle alacağını düşünür.

Devrim Yakut Kimdir?

1992 yılında Ankara üniversitesi Dil Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümünden mezun olmuş, tiyatro kuramları ve oyunculuk eğitimi almıştır.

1994-2003 yılları arasında Adana Devlet Tiyatrosunda oynamıştır. Adana Tiyatro Atölyesi kurucularındandır. Aynı zamanda yapımcı ve eğitmenlik de yapmıştır. Ankara Devlet Tiyatrosuna 2003 yılında atanmıştır.

Hala Ankara Üniversitesinde Temel oyunculuk dersleri vermektedir. Aynı zamanda Ankara Devlet Tiyatrosunda 2007 yılında müdür yardımcılığı ve 2008 yılında müdürlük yapmıştır.

Şimdi de Bahçeşehir Üniversitesi’nde Yüksek Lisanslara oyunculuk eğitimi veriyor. 2007 yılında Sadri Alışık Tiyatro Ödülleri Müzikal Ya da Komedi Dalında En İyi Kadın Oyuncu Ödülünü, Ankara Sanat Kurumu Övgüye Değer Kadın Oyuncu Ödülü ve VIII. Lions Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu Ödülüne layık bulundu.

2008 yılında ise Ankara Sanat Kurumu Yılın Kadın Oyuncusu ödülünü almıştır.

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain