Menu

Cesur Yürek Dizisi Yönetmeni Kimdir Hakkında Bilgi

cesur-yurek-dizisi-yonetmeni-kimdir
Cesur Yürek Dizisi Yönetmeni Kimdir Hakkında Bilgi (Kudret Sabancı)
Televizyon ekranlarında bu sezon gördüğümüz dizilerden birisi de Cesur Yürek dizisidir. Yayınlandığı ilk günden bu yana izleyicilerin severek takip ettiği dizinin yönetmenlik koltuğunda ise daha önce birbirinden önemli birçok projede görev yapan Kudret Sabancı bulunuyor.

Sabancı, 8 Temmuz İzmir doğumludur ve üniversite eğitimini ise Dokuz Eylül Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünde tamamlamıştır.

Kudret Sabancı’nın Yönetmenliğini Yaptığı Projeler

Daha öğrencilik yıllarında iken 20 farklı kısa filmde yönetmenlik yapan Kudret Sabancı, yıllar içerisinde ülke açısından oldukça önemli olan projelerde de görev almıştır.

Sabancı’nın bu sektörde parladığı ilk proje ise Laleli’de Bir Azize filmidir. Karakolda Ayna Var, Cesur Kuşku, Zerda, Anlat İstanbul ve Aliye ünlü yönetmenin yönetmenliğini yaptığı projeler arasındadır. Bunların dışında yine oldukça önemli projeler olan Karaoğlan, Ateş Altında Aşk, Yasak ve Filinta’nın da yönetmenliğini deneyimli yönetmen yapmıştır.

Sabancı, son olarak ise Show TV ekranlarında yayınlanmaya başlayan Cesur Yürek dizisinin yönetmenliğini üstlenmiş ve başarı ile dizinin yönetmenliğini yapmaktadır.

 

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain